Halenkovický košt slivovice 2010 e-mail hlavní stránka zpět


Chronologie koštu:

Od 31. 3. 2010 do 8. 4. 2010 (od 8:00 do 17:00 hod. na Obecním úřadě Halenkovice) - Výběr vzorků. Každý vzorek (minimálně půl litru v čiré lahvi) musí být na štítku, nejlépe uvázaném na hrdle, označen následujícími informacemi:

  a) jméno, příjmení, bydliště
  b) druh pálenky (Trnka - čistá, Ovocná - Hruška, Meruňka, Jablko, atd.)
  c) ročník pálenky

Za každý poskytnutý vzorek bude soutěžící odměněn malou pozorností - pleskačkou s vypískovaným logem soutěže (samozřejmě prázdnou).

9. 4. 2010 - Degustace

17. 4. 2010 (od 18:00 hod.) - Slavnostní vyhlášení výsledků Halenkovického koštu slivovice se uskuteční v sále KD Halenkovice. V rámci programu vystoupí "Cimbálová muzika Dolňáci" slovácký soubor "Pozdní sběr".

IV. ročník koštu slivovice s názvem "Halenkovická trnka" pořádá Kulturní komise při OÚ Halenkovice ve spolupráci s halenkovickými zájmovými organizacemi.

Podmínky soutěže:

 - Putovní pohár nesmí opustit katastr Halenkovic v případě vítězství nehalenkovického vzorku bude pohár umístěn na OÚ Halenkovice.
 - V kategorii "Trnka" se odměňuje do třetího místa - věcným darem.
 - Kategorie "Ovocná" se dělí na jádroviny a peckoviny a bude se odměňovat pouze do druhého místa.
 - Vzorky hodnotí degustátoři, kteří jsou nominováni z halenkovických zájmových organizací.
 - Posuzována je čistota pálenky, vůně, chuť a jemnost.
 - Vzorky při degustaci jsou označeny pouze čísly tak, aby byla zajištěna anonymita vzorků a celá soutěž byla co nejvíce objektivní.
 - V případě, že je pálenka ke koštu předána v netradiční lahvi nebo s netradičním uzávěrem vyhrazuje si organizátor možnost přelití pálenky nebo opatření běžným uzávěrem.
 - Klíč pro přidělování čísel jednotlivým vzorkům má k dispozici pouze jedna osoba.

Plakát akce ve formátu pdf (1,8 MB) máte k dispozici ...zde.

Halenkovická trnka