Dětský karneval 2015 e-mail hlavní stránka zpět


text: V. Janečková
foto: P, Biebelová


   V sobotu 31. ledna 2015 se v KD Halenkovice konal dětský karneval, tentokrát v čarodějnickém duchu a to přímo s čarodějnicí Saxanou.

   Sál se ve 14 hodin začal plnit spoustou nejrůznějších masek, ale v převaze byly čarodějnice. Každý, kdo zná alespoň trochu film Dívka na koštěti, který byl předlohou pro program karnevalu, určitě ví, jak to s mladou čarodějnicí Saxanou bylo. Děti byly svědky jejího útěku z čarodějnického světa na svět normální, kde se seznámila s Honzou. Celé odpoledne měly možnost se zúčastnit různých tématických her nebo si zatancovat na nepřeberné množství nejen pohádkových písniček. Program byl také prokládán tanečními vystoupeními a aerobiček a gymnastek. A jak to už v každé pohádce chodí, ani tady nechyběl šťastný konec. Čarodějnice Saxana chtěla zůstat se svým Honzou ve světě lidí, ale potřebovala k tomu odvar z babského ucha. Děti na karnevale jí tento kouzelný lektvar pomohly uvařit a díky tomu se Saxana stala normálním smrtelníkem.

   V průběhu celého karnevalu měly děti k dispozici v přísálí dílničky, kde si mohly vyrobit čarodějnická košťátka, pavouky, nebo si něco namalovat. Měly možnost si také nechat namalovat obličej. Nechyběla ani bohatá tombola, která čekala na šťastné výherce. Rodiče s dětmi si také mohli vybrat něco ze širokého sortimentu tamějšího bufetu.

Velká fotogalerie z Dětského karnevalu 2015 ...zde.


Dětský karneval 2015

Dětský karneval 2015

Dětský karneval 2015