Ha - La Liga - ročník 2013 e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   V lednu a únoru 2013 proběhly v tělocvičně ZŠ Halenkovice zápasy turnaje v sálové kopané, nesoucího jméno Ha - La Liga. XI. ročník by měl otevřít novou etapu v organizaci této soutěže.

   Za dobu svého konání turnaj prošel vývojem, při kterém postupně rostla jeho sportovní úrověň. Růst fotbalové kvality byl zapříčiněn výrazným omlazením mužstev a účastí poměrně velkého množství aktivních fotbalistů. Pro aktivní hráče byl turnaj jednou z vítaných možností zimní přípravy. Toto s sebou přineslo bohužel další efekt - o účast v soutěži přestala jevit zájem mužstva s vyšším věkovým průměrem, tvořená zejména z rekreačních a příležitostných sportovců. Není se co divit, nikomu by se asi nezamlouvalo prohrávat rozdílem i dvaceti branek a za zápas se s míčem potkat akorát při rozehrávce po vstřeleném gólu.

   Halenkovické fotbalové A mužstvo se po celou zimu připravuje na jarní část fotbalové sezóny pod vedením trenéra Pavla Krátkého. Zimní příprava je zaměřena zejména na fyzickou kondici hráčů, kteří k tréningu přistupují zodpovědně. Pro trénování A mužstva v tělocvičně je vyhrazen čas zvlášť a to byl také důvod, proč vedení TJ požádalo aktivní fotbalisty, aby se do letošního ročníku nehlásili a přenechali tak možnost zahrát si rekreačním fotbalistům. I z tohoto důvodu se do turnaje letos přihlásilo pouze pět mužstev, která ovšem byla vyrovnanější, i když kvóta dvou aktivních fotbalistů platila i nadále. Vzhledem k počtu přihlášených mužtev byl také změněn systém turnaje. Nejdříve byla sehrána základní část, po které se v poslední hrací den odehrály rozhodující zápasy o konečné pořadí. Hlavně závěrečné zápasy byly napínavé a chvílemi i mírně vyhrocené :-). Rozhodčím většiny utkání byl pan Martin Kašpárek.

HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013
 
HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013
 
HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013

   První místo letos obsadilo mužstvo Hasičů, kteří těžili z výborné kondice, získané při hasičském výcviku. Smeknout je třeba zejména před mužstvem Ďáblových soustružníků, kteří většinu utkání základní skupiny sehráli ve čtyřech a finálové zápasy pro nemoc jednoho z hráčů dokonce ve třech.

   Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu 16. 2. 2013 v sále Hospody u Lhotských. Na toto setkání byly kromě hráčů samotných pozvány i jejich manželky a přítelkyně.
   Všechny účastníky na úvod přivítal předseda TJ, pan Vladimír Wozar. Následně dostali slovo pánové Radek Kedruš a Zbyňek Horka, kteří moderovali předávání trofejí nejlepším střelcům a kapitánům mužstev. Po slavnostním vyhlášení vítěze soutěže byl připraven raut a dále následovala volná zábava. Hlavní cenu turnaje, bečku piva, věnovali hasiči všem přítomným. Náklady soutěže, ceny a pohoštění byly hrazeny ze startovného mužstev. Zůstatek je věnován na provoz TJ Halenkovice.

HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013
 
HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013
 
HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013 HA-LA LIGA 2013
 
   Organizátoři děkují všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě turnaje, vedení ZŠ za poskytnutí tělocvičny a personálu Hospody u Lhotských za zajištění prostor a pohoštění při slavnostním ukončení soutěže. I v příštích letech chce vedení TJ Halenkovice pokračovat v nastoleném trendu - větší amaterizaci Ha - La Ligy, tak aby tato soutěž přilákala do tělocvičny více mužstev, v širším věkovém spektru.

   Pánové, pokud si budete příští zimu chtít zahrát sálový fotbálek, neváhejte.

   V základní části letošního ročníku padlo celkem 284 gólů, do tabulky střelců se zapsalo 30 hráčů, z nichž nejlepší byli shodně s 25 góly Martin Kníchal a Zbyněk Mišurec.


Konečné pořadí týmů v ročníku 2013:

  1. místo - Hasiči
  2. místo - Ďáblovi soustružníci
  3. místo - Rangers
  4. místo - Za zenitem
  5. místo - Gabroši

Kompletní tabulku střelců po základní části máte k dispozici ...zde (pdf 27 kB).