Sportovní akce

e-mail hlavní stránka zpět


Turnaj o bečku piva 2007

Foto: Pavlína Bieberlová

   Dne 30. 6. 2007 se na halenkovickém fotbalovém hřišti uskutečnil další ročník tradičního turnaje v malé kopané, jehož hlavní cenou je bečka piva.
Letos se hlavnímu organizátorovi Tondovi Gajdošíkovi předběžně přihlásil rekordní počet devíti týmů. Před zahájením turnaje se však dva celky omluvily, ale i tak byla účast mužstev největší v historii. K rozlosování, které proběhlo po jedenácté hodině dopoledne se přihlásily tyto týmy: Myslivci, W střechy, Lhotští, Kluci z Kopca, Turisti, Hasiči a Kubínovi mutanti. Délka utkání vzhledem k počtu zúčastněných byla stanovena na 2 x 8 minut. Na čtvrtině fotbalového hřiště proti sobě hrály celky po pěti hráčích + brankář, v průběhu hry bylo umožněno neomezeně střídat. Hrálo se systémem každý s každým. Vítěz bral tři body, za remízu byl pak bod jeden. Při shodném počtu bodů rozhodoval vzájemný zápas a potom skóre.

Přípravu na tuto událost pojala jednotlivá mužstva rozdílně. Některé týmy trénovaly už několik dní před turnajem, jiné se prostě sešly a nakonec byly rády, že mají dostatek hráčů. Skvělé výkony podávali zejména školou povinní hráči z řad myslivců a Kopčáků. Také divácká učast byla hojná.
Týmy měly možnost využít dresy halenkovického Sokola. Občerstvení zajistila rodina Kašparova a Kadlčákova. O zdravotní dozor se postaraly členky ČČK, které musely ošetřovat jen drobné oděrky a puchýře. Počasí bylo fotbalistům nakloněno - slunce se schovávalo za mraky a déšť se halenkovickému hřišti vyhnul.

Po posledním utkání, které skončilo v šest večer byly sečteny výsledky a vyhlášeno následující pořadí:

1. místo - W střechy
2. místo - Lhotští
3. místo - Hasiči
4. místo - Kluci z Kopca
5. místo - Kubínovi mutanti
6. místo - Turisti
7. místo - Myslivci

Nejlepším střelcem turnaje se stal Lukáš Čagánek a nejlepším brankářem Milan Koutný - oba z celku Lhotských.

Mužstvo W střechy trofej (bečku) nechalo k dispozici všem zúčastněným. Pro všechny pak večer u posezení zahrál Václav Šubík.

 
Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007
 
Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007 Turnaj o bečku piva 2007
 
Fotoalbum...