Kronika jedné "Pirátské školy v přírodě"

e-mail hlavní stránka zpět


Text a foto: paní učitelky MŠ Halenkovice

NEDĚLE 21.6. 2009

   Letošní škola v přírodě se nesla v pirátském duchu. Naše nalodění se uskutečnilo 21.6. 2009 v 16:00 hodin u MŠ. Poté co jsme zamávali uslzeným maminkám (piráti přece nepláčou), vydal se náš škuner i s kamarády z Komárova směr Velké Karlovice hotel Galík. Tam už na nás v 18:00 hodin čekala vydatná večeře, abychom měli dost sil na vybalování zavazadel a zabydlování svých kajut. Byli jsme z toho tak unavení, že jsme po pirátském večerníčku ulehli do postýlek a těšili se na zítřejší dobrodružství.

PONDĚLÍ 22. 6. 2009

   Ráno jsme se probudili do deštivého počasí. Nám to ale nevadilo a s pastelkami a pirátskými omalovánkami jsme si vymýšleli pirátské přezdívky. Po svačince se mezi piráty roznesla zpráva, že byla na říčce Velká Hanzlůvka, která protéká kolem našeho hotelu, viděna tajemná láhev. Jako správní odvážní dobrodruzi jsme se ji vydali v pláštěnkách a gumácích hledat. Všichni jsme měli velkou radost, když jsme láhev v říčce spatřili. Uvnitř láhve byl pergamen se zakletým neviditelným písmem, které bylo potřeba rozluštit. Zpráva nás nalákala na veliké bohatství, ale bylo zapotřebí najít čtyři mapy, postavit loď a dokázat svou odvahu, sílu a moudrost. Po načerpání sil při odpoledním odpočinku jsme začali hledat mapy. Byly ovšem roztrhané a nám nezbylo nic jiného, než je večer zase slepit k sobě. A hajdy na kutě.

ÚTERÝ 23. 6. 2009

   Tento den byl ve znamení vody. Po snídani jsme si zabalili do batůžků plavky a ručníky a naše kroky směřovaly do luxusního hotelu Lanterna, kde na nás čekal bazén. Správný pirát musí přece umět plavat. Užívali jsme si vodních hrátek až do oběda. Potom na nás čekaly další povinnosti. Museli jsme postavit v lese velkou pirátskou loď. Ale protože do lesa se kvůli dešťům a bahnu jít nedalo, vzali jsme si aspoň kůry na malé lodičky, které si někteří šikovní piráti večer stihli vyrobit. Na betonovém placu před hotelem jsme řádili na koloběžkách, hráli fotbal, malovali křídami až do večeře. Čas byl i na zpěv u kytary a pohádku o pirátech.

STŘEDA 24. 6. 2009

   Od rána piráti nemluvili o ničem jiném než o hledání pokladu. Museli však ještě prokázat několik dovedností. Zvládnout střílení z děla s papírovými koulemi, trefovat se dělem na ostrov a v neposlední řadě zvládnout boj s nepřítelem. Pak následoval velký oříšek i pro hlavní kapitány (paní učitelky) - výroba papírové loďky. Vše jsme zvládli na jedničku a loďky pustili po říčce až do moře. Po obědě jsme se bez poledního ležení vydali na výlet do Karlovického muzea. Seznámili jsme se zde s životem lidí za starých časů, slízali zmrzku a stihli malou procházku než opět začalo hřmět a pršet. Večer nadešel čas hledat tajemný poklad, ale protože venku se "čerti ženili", nebo možná piráti, poklad jsme nakonec podle tajemných zpráv našli pěkně v suchu v hotelu. Co jiného v něm mohlo být než spousta sladkostí pro malé, ale statečné piráty. Unaveni z bouřlivého pirátského reje, jsme zalehli do pelíšků a těšili se na krásné pirátské sny.

ČTVRTEK 25. 6. 2009

V den odjezdu nastalo veliké balení a vyklízení kajut, které nám zabralo čas až do oběda. Autobus pro nás měl přijet v 15:30, ale s menším zpožděním dorazil v 17:00 hodin. Stihli jsme proto ještě malou procházku ke karlovickému pralesu, jednu zmrzku, pohádku, malování i dovádění na koloběžkách i zpěv s kytarou. Vytoužený odjezd ustýskaných pirátů nastal v 17:19 hodin a v 19:00 hodin už jsme vítali ustýskané rodiče. Byl to prima dobrodružný pirátský týden.

 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
 
Fotoalbum...