Zadáno nejen pro ženy – Prima jízda 2010 e-mail hlavní stránka zpět


text a foto: P. Bieberlová

   Dne 14. 5. 2010 se v sále kulturního domu v Halenkovicích uskutečnila akce s názvem Prima jízda - zadáno nejen pro ženy. Pro diváky, kterých se sešlo něco kolem stovky, byl připraven bohatý program.

   Studentky Střední odborné školy oděvní a služeb z Vizovic přivezly do Halenkovic kolekce sportovního oblečení, večerních společenských šatů a kabátů, které během večera na přehlídkovém molu odprezentovaly halenkovické modelky. Předvedeny byly ukázky přípravy svatebního účesu a ošetření pleti ultrazvukem. Procedura byla pro lepší názornost snímána kamerou a promítána na plátno v sále.
   V další části večera předvedly děvčata z vizovické školy proměnu v duchu třicátých let. Šikovné ruce kadeřnic vykouzlily účesy, za které by se nemusely stydět ani prvorepublikové hvězdy stříbrného plátna.
   K prima večerům neodmyslitelně patří i pan Jindřich Juřena se svými instruktážními vsuvkami. Tentokrát se s "odporem" ujal míchání vitamínové bomby - juice - z pomeranče a kiwi. Na moderním mechanickém odšťavňovači dokázal vyždímat malé umělecké dílo. Jeho nápoj byl pak podáván všem hostům a účinkujícím jako závěrečný přípitek na zdraví.
   Pěknou ukázku společenského tance předvedl mladý taneční pár - Anna Gajdošíková a Filip Wozar. Tanečnice vystoupila v jednom z přehlídkových modelů. Překvapením večera se pak stala přehlídková promenáda nevěsty s družičkou.
   Škoda jen, že módní kolekce z Vizovic byly letos k vidění zřejmě naposled. Pro malý zájem se škole nepodařilo otevřít nové ročníky.

   Během přestávky si mohly zájemkyně v improvizovaných prodejních stáncích zakoupit kosmetiku nebo úklidové textilie.

Závěrečné poděkování hlavní moderátorka a organizátorka večera, paní Věnka Jadrníčková, věnovala všem, kdo se na přípravě "Prima jízdy 2010" podíleli:
Modelky: Iveta Juřenová, Marie Kašíková ml., Adéla Juřenová, Anna Gajdošíková, Eva Janečková, Petra Svárovská, Terezka Bieberlová
Modelky 30 let: Pavla Pavelková, Jitka Pavelková
Technický dozor: Pavlína Bieberlová, Pavel Huťka, Hana Huťková, Šárka Juřenová
Kosmetičky: Zuzana Kociánová, Monika Richterová
Pravá i levá pomocná ruka: Jindřich Juřena
Celá skupina kulturní komise při OÚ Halenkovice
Velké poděkování za pomoc patřilo paní Dagmar Juřenové.


Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010
 
Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010
 
Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010 Prima jízda 2010