Zadáno nejen pro ženy - aneb prima jízda

e-mail hlavní stránka zpět


foto: Pavlína Bieberlová

   V podvečer 2. května 2008 byl sál KD v Halenkovicích připraven ke konání akce Zadáno nejen pro ženy - aneb prima jízda. Také proto, že se již nejedná o akci novou, přišlo se na ni podívat velmi početné dámské i pánské publikum. V bezmála dvou a půl hodinovém programu se bylo neustále na co dívat.


Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda

   Návštěvníky přivítal pan Jindřich Juřena, který celý večer bravurně moderoval. S odborným kometářem promlouvala k divákům paní Věnceslava Jadrníčková, pod jejímž vedením probíhaly ukázky kosmetických a kadeřnických dovedností, které předváděla děvčata ze střední Školy oděvní a služeb z Vizovic.

Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda

   Sál kulturního domu byl protnut přehlídkovým molem, na kterém byly předvedeny kolekce oděvů vytvořených v tvůrčí dílně Adély Juřenové z Halenkovic a žákyněmi střední Školy oděvní a služeb z Vizovic. Pro diváky byly připraveny kolekce oděvů pro každodenní nošení, kolekce letních oděvů, sportovní kolekce. Vyvrcholením přehlídky byla promenáda manekýnek ve společenských šatech.

Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda

   Přehlídkové promenády byly předěleny vstupy, které si pro diváky připravil moderátor večera. Jednalo se o předvedení dovedností, se kterými má údajně problém většina hospodyněk - přelévání slivovice z demižónu do flašky. V dalším vstupu se pan Jindřich Juřena zaměřil na zdravý životní styl. Předvedl přípravu letního salátu, s důrazem na bravurní práci se solí a pepřem. Salát mohli diváci samozřejmě ochutnat. V dalším vstupu byla provedena instruktáž správného májového políbení pod rozkvetlou třešní.

Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda

   Paní Věnka Jadrníčková předvedla ukázku aplikace pleťové masky a správného líčení. Pro návštěníky byla připravena i prodejní výstava kosmetických přípravků a kromě toho ochutnávka vín s možností jejich zakoupení. Vstupenky byly slosovatelné. Výherkyně obdržely kosmetické balíčky a lahev vína.

Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda Prima jízda

    Děvčata ze střední Školy oděvní a služeb z Vizovic provedla ukázku vlasových úprav dámských i pánských.
   Dámy si z této akce mohly odnést spoustu užitečných informací a rad, jak o sebe pečovat a líbit se samy sobě a svému okolí. Uznání si také zaslouží děvčata, která předváděla své dovednosti i všechny modelky, které se po přehlídkovém mole pohybovaly takřka s profesionální grácií.

Fotoalbum...