Myslivecký den

e-mail hlavní stránka zpět


foto: Roman Janeček ml.

MS Podlesí    Po několika chladných a propršených týdnech na sklonku srpna a začátku září se počasí umoudřilo, a předvedlo jak má vypadat opravdové babí léto. Příroda se začala halit do podzimních barev a láká na procházky, projížďky na kolech a výlety.

   Zajímavou možnost jak strávit v přírodě příjemné odpoledne, přitom se příliš nestarat o své ratolesti a navíc mít k dispozici i speciality které se na výlet běžně vzít nedají, nabídli všem návštěvníkům členové mysliveckého spolku Podlesí Halenkovice.
   Na své myslivecké chatě Větřák připravili krásné odpoledne, ve kterém si to své musel najít snad každý kdo jej navštívil. Pro nejmenší byly připraveny soutěže v poznávání zvířat, střelbě ze vzduchovky, palouček s houbami, kde si děti mohly procvičit jejich rozeznávání. Každá soutěž byla odměňována sladkostmi. Děti i dospělí hojně využívali možnosti projet se s panem Josefem Čevorou na bryčce, kterou táhly koně Dáša a Míša. Pokud by na návštěvníky zaútočil hlad, byli myslivci připraveni také - vynikající srnčí guláš, který snesl i ty nejpřísnější požadavky, které by gurmán na tento pokrm mohl vznést. Sluníčko se v průběhu odpoledne začalo opravdu opírat a tak k duhu přišlo i točené pivo, nealkoholické nápoje, či cukrovinky.
   Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu s mysliveckou tématikou, která ukazovala pestrost přírody v okolí Halenkovic a také péči, kterou jí členové spolku věnují. K vidění byly trofeje, palné zbraně, lovecké nože i houbařské úlovky.

   Myslivecký den byl krásným ukončením letošního léta a precizně připravenou akcí. Umožnil všem bez rozdílu věku velice příjemně strávit sobotní odpoledne a přitom se dozvědět něco víc o přírodě kolem Halenkovic a prezentovat činnost halenkovického mysliveckého spolku Podlesí. Za spokojené návštěvníky této akce nezbývá říct nic jiného než - DĚKUJEME.


Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den
 
Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den Myslivecký den
 
Fotoalbum...