Dětská policie

e-mail hlavní stránka zpět


Text: R. Krystyníková, foto: P. Bieberlová

   Dne 21. 10. 2009 od 8:30 do 11:30 hod. proběhla na území obce Halenkovice preventivní dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Dětská policie", kterou organizoval Městský úřad Otrokovice, odbor silničního hospodářství a obec Halenkovice. Akce se uskutečnila na stanovišti u Obecního úřadu. Smyslem akce byla především bezpečnost na silnicích. Při kontrole se hlídky zaměřily zejména na technický stav vozidel (i kola), povinnou výbavu, dodržování nejvyšší povolené rychlosti, dodržování zákazu požití alkoholu před či během jízdy, používání bezpečnostních pásů a sedaček a povinnost celoročního svícení motorových vozidel.

   Akce se zúčastnilo 6 dětí ze 4. třídy základní školy. Žáky nominovala škola sama. Hlídky se skládaly z příslušníků Policie ČR, obvodního oddělení Napajedla a dopravního inspektorátu a 3 žáků. Aby se vystřídalo co nejvíce žáků, došlo po hodině a půl ke střídání složení hlídky.

Ráno v den konání akce se žáci dostavili s pedagogickým dozorem na předem určené místo, kde na ně již čekali policisté. Žáci měli možnost podívat se do služebního vozidla PČR DI Zlín, které je vybaveno kamerovým systémem pro vyhodnocování rychlosti vozidel.

   Bezpečnost dětí byla zabezpečena výstražnými vestami s nápisem Dětská policie.

   Pan starosta a vedoucí OSH MěÚ Otrokovice děti přivítali a předali jim upomínkové předměty. Toho, kdo měl vše v pořádku, odměnili žáci drobnými předměty od partnerů akce. K hříšníkům byli dětští policisté shovívaví a většinu prohřešků řešili pouze domluvou. Našel se ovšem i takový řidič, který se dopustil většího přestupku a byl potrestán pokutou od skutečných policistů.

   Celkem bylo v rámci akce Dětská policie zastaveno a zkontrolováno přibližně 30 vozidel. 15 řidičů obdrželo od dětské hlídky upomínkové předměty. U 15 řidičů byly zjištěny drobné přestupky, které byly na místě vyřešeny domluvou.

   Partnery akce jsou: BESIP, Policie ČR, Teplárna Otrokovice, a.s., Tomáš Zatloukal, Barum Continental, spol. s r.o., Synot, Rallye Zlín, spol. s r.o., VÚK, spol. s r.o., Všeobecná zdravotní pojišťovna, Hutnická zaměstnanecká pojišťovna, Avex Trade, spol. s r.o., Geostav, spol. s r.o., Stavyma, spol. s r.o., Fatra, a.s., DCL, ČSAD Vsetín, Tomatex Otrokovice, a.s. a ZLÍNTERM, spol. s r.o.

 
Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie
 
Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie
 
Fotoalbum...