Dětská policie

e-mail hlavní stránka zpět


Text: R. Krystyníková, foto: P. Bieberlová

   Dne 18. 6. 2009 od 8:30 do 11:30 hod. proběhla v Halenkovicích preventivní dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Dětská policie", kterou organizoval odbor silničního hospodářství MěÚ Otrokovice.

   Akce se uskutečnila na stanovišti uprostřed obce před budovou Obecního úřadu. Při kontrole se hlídka zaměřila zejména na technický stav vozidel (i kol), povinnou výbavu, doklady, dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, dodržování zákazu požití alkoholu před či během jízdy, používání zádržných systémů (bezpečnostních pásů a sedaček) a povinnost celoročního svícení motorových vozidel.

Akce se zúčastnilo 6 dětí ze 4. třídy ZŠ v Halenkovicích. Pro akci bylo školou vybráno šest nejúspěšnějších absolventů Průkazu cyklisty (zkoušku skládali před měsícem na dopravním hřišti v Otrokovicích).
   Hlídka se skládala z příslušníků PČR OO Napajedla a DI Zlín a 3 dětí. Aby se vystřídali všichni vybraní žáci, došlo po hodině a půl ke střídání složení hlídky.

   Ráno v den konání akce se žáci dostavili na předem určené stanoviště, kde na ně již čekali policisté. Žáci měli možnost podívat do služebního vozidla PČR DI Zlín, které je vybaveno kamerovým systémem pro vyhodnocování rychlosti vozidel.

   Zástupce obce (pan starosta) a vedoucí OSH MěÚ Otrokovice předali upomínkové předměty pro děti a pro řidiče.
Upomínkové předměty pro děti věnoval BESIP, Teplárna Otrokovice, europoslanec Tomáš Zatloukal, Barum Continental, Synot (prostřednictvím Nadace děti-kultura-sport), Rallye Zlín, spol. s r.o. (pořadatel Barum Rally).
Upomínkové předměty pro řidiče věnoval BESIP, europoslanec Tomáš Zatloukal, Barum Continental, Rallye Zlín, spol. s r.o.

   Celkem bylo v rámci akce "Dětská policie" zastaveno 23 vozidel. 19 řidičů obdrželo od dětské hlídky upomínkové předměty. U 4 řidičů byly zjištěny drobné přestupky, které byly na místě vyřešeny domluvou a v jednom případě byla uložena bloková pokuta ve výši 200,- Kč.

 
Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie
 
Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie Dětská policie
 
Fotoalbum...