Oprava hřbitovní brány

e-mail hlavní stránka zpět


foto: OÚ, Pavlína Bieberlová

   V loňském roce se přes Halenkovice přehnalo několik větrných smrští. Jedna z nich za sebou zanechala, mimo jiné, poničené okolí hřbitovní zdi, brány, náhrobky a kříž u vchodu do kostela.

   Demolici zbytků brány a přilehlé zdi provedli na začátku roku 2008 zaměstnanci OÚ. Opravu kříže sponzorsky zajistila kamenická firma GERHARD plus s. r. o. , za což ji patří velký dík. Stavební práce na podezdívce provedla firma AZ Stav s. r. o. Vstupní brána získá po své rekonstrukci nový vzhled. Původní zeď, která byla postavena z bílých cihel bude nahrazena novým ocelovým plotem, jehož výrobu zajišťuje umělecký kovář pan Juračka ze Spytihněvi.

   Korunu staré lípy, jejíž větve podlehly náporu větru odstranila specializovaná firma. Torzo kmene zpracovali členové SDH Halenkovice a zaměstnanci OÚ. Hasiči tuto akci využili jako cvičení v práci s motorovou pilou. Fotografie z kácení kmene stromu si můžete prohlédnout na stránkách halenkovických hasičů.

   Na místě, kde rostla stará lípa bude vysazena lipka nová. Řádění větrného živlu, tak nakonec přispěje ke zlepšení výhledu na hřbitov a krásné partie Hradské a jistě i ke zkrášlení okolí nedávno zrekonstruovaného kostela a tím i centra obce.


Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány
 
Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány Oprava hřbitovní brány
 
Fotoalbum...