Výsledky zápasů halenkovických fotbalistů (muži) e-mail hlavní stránka zpět


TJ Halenkovice A-mužstvo
   Na této stránce máte k dispozici výsledky zápasů halenkovického fotbalového mužstva mužů v sezóně 2015 - 2016. V přehledu naleznete jména střelců, kteří za Halenkovice skórovali a také komentář k zápasům. Komentáře, tabulku a přehled výsledků připravuje pan Zbyněk Horka.


  Los jarní části 15-16 muži
  Tabulka a výsledky - muži

FB TJ Halenkovice


Jarní část - utkání Střelci branek Komentář

26. kolo   19. 6. 2016
Kostelec - Halenkovice
5  :  1

Kulenda
   Závěrečný zápas sezóny sehráli fotbalisté Halenkovic na hřišti Kostelce opět v oslabené sestavě. Překvapivě celkem obstojně kombinovali a drželi svého soupeře mimo dostřel vlastní branky, to vše se však zhroutilo v závěru poločasu. V rozmezí 40. až 43. minuty celkem třikrát inkasovali a o zápase bylo prakticky rozhodnuto.

   Ve druhé půli poměrně brzy obdrželi další dvě branky a až poté, co hráči Kostelce ve své útočné snaze polevili, dokázali hráči Halenkovic vstřelit alespoň čestnou branku z kopačky Honzy Kulendy.


25. kolo   12. 6. 2016
Halenkovice - Březová
3  :  1

Stuchlík
Sudolský
Kadlčák

   V posledním domácím utkání se fotbalisté Halenkovic snažili napravit dojem z nepovedeného utkání proti Žlutavě. I v oslabené sestavě vyztužené nadějnými dorostenci se domácí dostali již v 11. minutě do vedení zásluhou Milana Stuchlíka – 1:0. Hráči Halenkovic se dál tlačili do zakončení, další šance se však již neujaly.

   Hned na začátku druhého poločasu dokázali hosté z Březové vyrovnat na 1:1, v podstatě z rozehrávky si však domácí vzali vedení zpět po brance Jiřího Sudolského v 51. minutě – 2:1. Po prostřídání sestavy se následně hra stala značně neurovnaná, i přesto se v samém závěru utkání v 87. minutě trefil do sítě ještě Ondra Kadlčák a stanovil tak konečné skóre 3:1.


24. kolo   5. 6. 2016
Žlutava - Halenkovice
7  :  1

Režný T.
   Po hodech zpravidla přichází půst. Toto pravidlo se zcela naplnilo v dalším zápase v sousedském derby na žlutavském hřišti. Hráči domácí Žlutavy sehráli důležitý zápas o setrvání v soutěži v plném nasazení po celých 90 minut a odměnou jim bylo zcela zasloužené vysoké vítězství 7 : 1, čímž potvrdili svou účast v soutěži i pro příští soutěžní ročník. Alespoň čestnou branku Halenkovic vstřelil Tomáš Režný.


23. kolo   29. 5. 2016
Halenkovice - Všemina
9  :  0

Janík 2x
Sudolský 2x
Kulenda 2x
Stuchlík
Kadlčák
Marholt D.

   V dalším domácím utkání hraném pod novou světelnou tabulí přivítali fotbalisté Halenkovic již jasně sestupujícího soupeře ze Všeminy. Rozdíl kvality obou mužstev byl patrný již od samého začátku zápasu. Již ve 3. minutě pláchl obráncům Roman Janík a otevřel skóre – 1:0. Další branku přidal hned v 8. minutě Jiří Sudolský – 2:0 a skóre začalo narůstat. Do konce první půle se postupně gólově prosadili ještě Honza Kulenda, Milan Stuchlík, Roman Janík a Jiří Sudolský a poločas tak skončil 6:0.

Do druhého poločasu nastoupil do branky nadějný dorostenec Tomáš Janošek a protože hráči Halenkovic první čtvrthodinku ještě odpočívali, musel předvést dva perfektní zásahy u své levé tyče. Svůj tým však podržel a svým výkonem nastartoval k dalším útokům na soupeřovu branku. S přibývajícím časem se tak opět zvyšovalo i skóre, další branky přidali Honza Kulenda, Ondra Kadlčák a David Marholt – 9:0. Desáté branky se již spokojení diváci nedočkali.


22. kolo   22. 5. 2016
SK Zlín - Halenkovice
1  :  2

Sudolský
Marholt P.

   Hráči Halenkovic zaskočili aktuálního lídra tabulky SK Zlín na jeho hřišti dobrou kombinační hrou a na hřišti dominovali. Logickým vyústěním této snahy byl vedoucí gól, který vsítil ve 33. minutě Jiří Sudolský po parádně provedeném trestném kopu z hranice velkého vápna – 0:1.

   Ve druhé půli tlak fotbalistů Halenkovic na soupeřovu branku pokračoval a již ve 47. minutě byl dalším střelcem branky po rohovém kopu Pavel Marholt – 0:2. I nadále byli hosté aktivnějším týmem, s postupem času se však do zakončení dostávali i hráči SK Zlín. Náhradní gólman Halenkovic David Marholt měl však tyče své branky postavené dobře, co nechytil, skončilo právě na brankové konstrukci. V samotném závěru utkání se v 88. minutě prosadili i domácí a stanovili tak konečný stav 1:2.


21. kolo   15. 5. 2016
Halenkovice - Kašava
3  :  1

Stuchlík 2x
Marholt D.

   Podle postavení obou mužstev v aktuální tabulce měli být hráči Halenkovic favoritem utkání, na hřišti však v první dvacetiminutovce hráli prim hosté z Kašavy. Branku však vstřelit nedokázali a tak se po pěkné kombinaci dostali do vedení domácí v 26. minutě zásluhou Milana Stuchlíka – 1:0. Fotbalisté Halenkovic se touto brankou uklidnili a začali svého soupeře přehrávat, výsledkem byl další gól ve 39. minutě, tentokrát z kopačky Davida Marholta – 2:0.

   Ve druhé půli začali hráči Kašavy opět ohrožovat branku domácích z rychlých brejků, po jednom z nich dostali i výhodu pokutového kopu, ten však brankář Halenkovic Martin Vykoukal dokázal vytěsnit mimo tyče. Vzápětí však domácí chybovali ve velkém vápně a soupeř v 74. minutě snížil na 2:1. Závěr zápasu ale opět opanovali fotbalisté Halenkovic a v 85. minutě stanovil Milan Stuchlík konečné skóre 3:1.


20. kolo   8. 5. 2016
Tečovice B - Halenkovice
3  :  6

Kadlčák O. 2x
Kníchal
Marholt D.
Režný M.
Liška

   Na hřišti v Tečovicích sehrávají hráči Halenkovic v posledních letech zápasy plné zvratů ve vývoji skóre, tentokrát tomu však bylo jinak. Již ve 4. minutě se po rychlém útoku prosadil Ondra Kadlčák a otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Po dalším náporu skóroval ve 28. minutě Martin Kníchal – 0:2. Další rychlý brejk Ondry Kadlčáka zastavili domácí až faulem v pokutovém území a penaltu proměnil v 37. minutě David Marholt – 0:3. Dílčí korekci ve vývoji skóre zaznamenali hráči Tečovic rovněž z penalty ve 43. minutě – 1:3.

Ve druhém poločase pokračovali fotbalisté Halenkovic ve výborném výkonu, výsledkem pak bylo postupné narůstání skóre. Nejprve prostřelil vše před sebou v 56. minutě Martin Režný – 1:4 a hned v následující minutě se trefil i Filip Liška – 1:5. V 77. minutě se podruhé v zápase prosadil Ondra Kadlčák a navýšil již na 1:6. Po vynucených střídáních v závěru zápasu hráči Halenkovic přece jen trochu polevili v koncentraci, čehož domácí nakonec využili ke vstřelení dvou branek a skóre se tak zastavilo na konečném stavu 3:6.


19. kolo   1. 5. 2016
Halenkovice - Louky
0  :  3


   Utkání se soupeřem z druhého místa aktuální tabulky dokonale prověřilo současnou formu fotbalistů Halenkovic. Hráči Louk měli výborný pohyb po hřišti a s jejich rychlostí měli domácí velké potíže. Ve 20. minutě zápasu se tak hosté dostali po zásluze do vedení – 0:1.

   Ve druhém poločase převaha hráčů Louk pokračovala a již v 54. minutě skórovali po rychlém útoku podruhé – 0:2. Fotbalisté Halenkovic s vypětím sil odolávali výpadům hostů, v 67. minutě však inkasovali další branku – 0:3. V dalším průběhu utkání se i domácí přece jen dostali do několika slibných šancí, žádnou však nedokázali využít a tak všechny body brali po zásluze hosté.


18. kolo   24. 4. 2016
Halenkovice - Trnava
7  :  0

Režný T. 2x
Stuchlík 2x
Sudolský
Marholt P.
Vlachynský

   V dalším utkání na domácím hřišti přivítali fotbalisté Halenkovic soupeře z Trnavy, který se momentálně nachází ve spodních patrech tabulky. Začátek zápasu byl ve znamení vzájemného oťukávání, čekalo se spíše na chybu soupeře. Postupně však přebrali iniciativu na své kopačky hráči Halenkovic, výsledkem byla první branka, kterou vsítil ve 21. minutě Tomáš Režný – 1:0. Vzápětí domácí neproměnili již třetí jarní penaltu, ve stejné, tedy 26. minutě však skórovali z rohového kopu zásluhou Jiřího Sudolského – 2:0. Hosté z Trnavy se však nevzdávali a hrozili z občasných brejků.

   Ve druhém poločase se převaha hráčů Halenkovic zvýraznila, další rohový kop proměnil v 52. minutě Pavel Marholt – 3:0. Odpor soupeře definitivně zlomil svým druhým gólem v zápase v 58. minutě Tomáš Režný – 4:0. V dalším průběhu zápasu se dvakrát mezi střelce zapsal v 74. a v 82. minutě i Milan Stuchlík – 6:0. Konečné skóre stanovil v 90. minutě Radek Vlachynský – 7:0.


17. kolo   16. 4. 2016
Štípa - Halenkovice
2  :  1

Janík
   Utkání na Štípě bylo z důvodu konání tradiční Halenkovické poutě sehráno již v sobotu, i z tohoto důvodu odjelo na zápas přesně jedenáct hráčů. Hráči Halenkovic však vytvořili velmi kompaktní tým a předvedli svůj zatím nejlepší jarní výkon. V 18. minutě šli dokonce do vedení po úspěšném napadání Romana Janíka – 0:1. Fotbalisté domácí Štípy dokázali vyrovnat po rohovém kopu ve 32. minutě – 1:1, hosté z Halenkovic však byli i nadále fotbalovější.

   Ve druhé půli inkasovali hráči Halenkovic již ve 48. minutě opět z rohového kopu – 2:1. Ve zbytku utkání však byli hosté z Halenkovic lepším týmem, své šance však nedokázali zužitkovat. Vyrovnání nepřinesl ani závěrečný nápor, brankou neskončila ani střela v poslední minutě, která minula již odkrytou branku. I z tohoto zápasu tak odešli hráči Halenkovic nakonec poraženi.


16. kolo   10. 4. 2016
Halenkovice - Fryšták B
2  :  3

Režný T.
Stuchlík

   V dalším domácím utkání již hráči Halenkovic předváděli mnohem povedenější fotbal. Lépe kombinovali a tím se dostávali i na dostřel branky soupeře z Fryštáku. Opět sice nedokázali proměnit nařízený pokutový kop, ve 30. minutě se ale střelou z velkého vápna prosadil Tomáš Režný – 1:0. Po krásné kombinaci pak ve 40. minutě skóroval Milan Stuchlík – 2:0. V poslední minutě první půle však nedokázali ubránit rohový kop soupeře a ten snížil na 2:1.

   Ve druhé půli se hra vyrovnala a fotbalisté Fryštáku hrozili z rychlých brejků. Soupeři vyšlo výborně střídání, čerstvý hráč dokázal po nedůrazu obrany Halenkovic ve vlastním pokutovém území srovnat v 80. minutě na 2:2 a poté ještě v 89. minutě po přesně zahraném přímém kopu strhl vítězství na stranu hostů z Fryštáku – 2:3.


15. kolo   3. 4. 2016
Pohořelice - Halenkovice
4  :  1

Fojtík
   Hráči Halenkovic se i ve druhém zápase potýkali s příliš velkým počtem nepřesností. První branka padla po nedorozumění v obranné činnosti Halenkovic již v 8. minutě zápasu – 1:0. Další nedůraz při rohovém kopu znamenal zvýšení náskoku soupeře ve 24. minutě – 2:0. Nabídku ke korekci výsledku ve formě pokutového kopu fotbalisté Halenkovic nedokázali využít.

   Ve druhé půli svitla naděje na lepší výsledek již v 51. minutě po brance Radka Fojtíka – 2:1. Hráči Pohořelic však rychle kontrovali brankou v 53. minutě – 3:1 a následnou převahu v poli zužitkovali v další gól v 57. minutě – 4:1. Od debaklu uchránil Halenkovice ve zbytku zápasu svými zákroky gólman Martin Vykoukal.


14. kolo   27. 3. 2016
Halenkovice - Spytihněv
1  :  0 PK


   Příjemné jarní slunečné počasí přilákalo na sousedské derby slušnou návštěvu takřka 200 diváků, předváděna hra však odpovídala začátku jarní části soutěže. Utkání bylo plné nepřesností a i hrací plocha bez čerstvého zahuštěného trávníku dělala oběma týmům určité potíže. Přesto si hráči Halenkovic dokázali vypracovat mírnou převahu v poli, k ohrožení branky soupeře se však dostávali jen sporadicky.

   Ve druhé půli převaha domácích narůstala, střelecké pokusy však mířily mimo tyče, případně úspěšně zasáhl gólman hostů ze Spytihněvi. Zápas tak dospěl k dělbě bodů za bezbrankovou remízu.

  V dodatečném penaltovém rozstřelu zazářil brankář Halenkovic Martin Vykoukal, když dokázal zlikvidovat hned tři střelecké pokusy soupeře a pro svůj tým tak zajistil ještě jeden bod navíc.

Podzimní část - utkání Střelci branek Komentář

13. kolo   1. 11. 2015
Halenkovice - Kostelec
1  :  3

Kadlčák
   V posledním zápase podzimní části sezóny se hráči Halenkovic utkali s týmem z Kostelce. Proti týmu z čela tabulky se dokázali několikrát dostat do slibných příležitostí, v koncovce však byli neefektivní. Naopak soupeři se podařilo skórovat těsně před přestávkou a do kabin se šlo za stavu 0:1.

   I vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům a v 54. minutě se tak hráči Kostelce dostali do dvoubrankového vedení. Hned v následující minutě sice vykřesal jiskřičku naděje Ondra Kadlčák – 1:2, ale to bylo ze strany domácích vše. Když se hosté trefili v 60. minutě potřetí, bylo o osudu utkání rozhodnuto – 1:3.


12. kolo   25. 10. 2015
Březová - Halenkovice
0  :  1 PK


   Utkání na Březové se hrálo za krásného podzimního počasí plného slunce, předváděná hra však již tak ideální nebyla. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit vážnější gólové příležitosti, brankáři se k míči dostávali jen sporadicky. Nejblíže ke skórování byl asi Ondřej Kadlčák, jehož dlouhý nákop takřka z půli hřiště skončil na břevně branky soupeře.
   Utkání tak skončilo bez branek a soupeři si rozdělili po jednom bodu. O vítězi zápasu a držiteli ještě jednoho prémiového bodu navíc tedy musely rozhodnout dodatečné pokutové kopy. V těch si fotbalisté Halenkovic počínali naprosto suverénně a zaslouženě zvítězili.


11. kolo   18. 10. 2015
Halenkovice - Žlutava
5  :  1

Kadlčák
Fojtík
Kašpar
Sudolský
Janík

   Úvod zápasu vyšel hráčům Halenkovic na výbornou. Již ve 4. minutě se dostal snadno k míči po podklouznutí soupeře Ondřej Kadlčák a otevřel brankový účet utkání – 1:0. Následně v 7. minutě uklidil do branky gólmanem vyražený balón Radek Fojtík – 2:0. Na branku soupeře ze Žlutavy se v této fázi utkání valil jeden útok za druhým. Krásnou kombinační akci předvedli fotbalisté Halenkovic ve 33. minutě, na jejím konci byl Jaroslav Kašpar a určil poločasové skóre 3:0.

   I ve druhém poločase pokračoval nápor domácích, který přinesl další branku, ve 49. minutě se prosadil Jiří Sudolský – 4:0. Poté hráči Halenkovic pod dojmem vysokého náskoku ve svém tlaku polevili a ke slovu se dostali i hosté ze Žlutavy. Velké chyby brankáře domácích využili v 62. ke vstřelení branky naděje – 4:1. Následovala další velká šance hostů ke korekci skóre, gólman Halenkovic Martin Vykoukal však tentokrát svůj tým podržel. Poté převzali iniciativu opět hráči Halenkovic a po brance Romana Janíka v 90. minutě stanovili konečné skóre 5:1.


10. kolo   11. 10. 2015
Všemina - Halenkovice
0  :  4

Kadlčák O. 3x
Kulenda

   Hráči Halenkovic vstoupili do utkání velmi aktivně, od prvních minut se tlačili před branku soupeře a začali si vytvářet gólové šance. Již v 5. minutě po velké chybě brankáře domácí Všeminy skóroval Ondra Kadlčák – 0:1. Fotbalisté Halenkovic zcela ovládli hřiště a po půlhodině hry se trefil opět Ondra Kadlčák – 0:2. Tentýž hráč pak ve 40. minutě dovršil čistý hattrick – 0:3. Vzápětí ve 41. minutě po povedené hlavičce dovršil skóre prvního poločasu Honza Kulenda – 0:4.

   Prvních deset minut druhého poločasu se hráči Všeminy pokoušeli utkání ještě zdramatizovat, branku však nevstřelili. Následně převzali otěže utkání opět pevně do svých rukou fotbalisté Halenkovic. Vytvořili si množství dalších příležitostí ke skórování, žádnou z nich však už neproměnili, takže poločasový výsledek 0:4 byl i výsledkem konečným.


9. kolo   4. 10. 2015
Halenkovice - SK Zlín
0  :  4


   Mužstvo Halenkovic oslabené řadou zranění se pokoušelo vzdorovat aktuálnímu lídru tabulky SK Zlín, fotbalové kvality však byly tentokrát na straně soupeře. Již od prvních minut utkání si hráči SK Zlín vytvořili značnou převahu, z níž pramenilo množství šancí. Do poločasu si celkem snadno vytvořili dvoubrankový náskok.

   Druhý poločas byl opticky přeci jen vyrovnanější, fotbalisté Halenkovic se snažili vstřelit kontaktní branku a utkání zdramatizovat. Hosté však vývoj zápasu zkušeně kontrolovali, podnikali rychlé výpady a dokázali vstřelit další dvě branky. Celé utkání rámovala výborná fotbalová atmosféra, o kterou se starala velice kultivovaným fanděním početná skupina příznivců (mužů, žen i dětí!) SK Zlín.


8. kolo   27. 9. 2015
Kašava - Halenkovice
1  :  2

Vlachynský
   Další utkání, které odehrál tým Halenkovic v improvizované sestavě. Na pomoc byli povoláni i dorostenci, kterým patří velký dík, zápasu se zúčastnili i přes svůj velmi nabitý program. Stejné problémy však potkaly i soupeře z Kašavy, proto zápas nepřinesl příliš šancí ke skórování. Do vedení šli hráči domácí Kašavy v 58. minutě, fotbalisté Halenkovic dokázali rychle odpovědět v 66. minutě. Zápas tak skončil remízou 1:1. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté z Halenkovic a připsali si tak do tabulky ještě jeden bod navíc.


7. kolo   20. 9. 2015
Halenkovice - Tečovice B
2  :  3

Kulenda
Sudolský

   V prvním poločase si hráči Halenkovic vytvořili trvalou herní převahu, z které pramenilo i množství brankových příležitostí. Kvůli nepřesnosti finální přihrávky se však dokázali brankově prosadit jen dvakrát. Ve 31. minutě otevřel skóre Jan Kulenda a ve 34. minutě se trefil Jiří Sudolský – 2:0. Hosté z Tečovic byli nebezpeční z ojedinělých standardních situací.

   Druhý poločas přinesl zásadní změnu v projevu obou mužstev. Halenkovičtí byli nuceni z důvodu zranění obou útočníku prostřídat sestavu a fotbalisté Tečovic převzali iniciativu. Svou převahu pak vyjádřili i brankově, v rozmezí 69. až 78. minuty otočili skóre ve svůj prospěch – 2:3. Teprve pak hráči Halenkovic znovu zatlačili svého soupeře před vlastní branku, vývoj zápasu však již nezvrátili.


6. kolo   13. 9. 2015
Louky - Halenkovice
6  :  2

Kadlčák
Sudolský

   Vstup do zápasu měli hráči Halenkovic výborný, hned v 1. minutě se trefil přímo z rohu Ondra Kadlčák – 0:1. Fotbalisté domácích Louk vyrovnali v 15. minutě z pokutového kopu – 1:1. Po půlhodině se prosadil Jiří Sudolský a poslal hosty opět do vedení – 1:2. Radost však netrvala dlouho, po pouhé minutě hry domácí opět vyrovnali – 2:2. Obrat v utkání přišel ve 38. minutě, hráči Louk otočili skóre ve svůj prospěch – 3:2.

   Druhý poločas již byl zcela v režii domácích Louk. Jejich hráči se postupně dokázali prosadit ještě třikrát a stanovili konečné skóre 6:2.

5. kolo   6. 9. 2015
Trnava - Halenkovice
1 : 4
Kadlčák
Sudolský
Marholt P.
Kníchal

   V prvním poločase měli mírně navrch hráči domácí Trnavy, častěji se pokoušeli o zakončení a po zásluze šli ve 26. minutě do vedení – 1:0. Jejich radost však netrvala dlouho, již ve 29. minutě z penalty vyrovnal Ondra Kadlčák – 1:1.

   Hned na začátku druhého poločasu šli domácí po tvrdém faulu na Ondru Kadlčáka do desíti a fotbalisté Halenkovic získali ve hře výraznou převahu. A tu dokázali vyjádřit i brankově. V rozmezí 60. až 78. minuty skórovali postupně Jiří Sudolský, Pavel Marholt a Martin Kníchal a stanovili tak konečný výsledek zápasu 1:4.


4. kolo   30. 8. 2015
Halenkovice - Štípa
2  :  0

Režný T.
Sudolský

   Záměr hráčů Halenkovic přehrát svého soupeře ze Štípy kombinací se v první půli kvůli množství nepřesností nedařil, nakopávané balóny také většinou končily na kopačkách soupeře. I přesto šli hráči Halenkovic v 15. minutě do vedení po přesné střele Tomáše Režného – 1:0. Fotbalisté Štípy měli sice optickou převahu, skórovat však nedokázali.

Ve druhém poločase se domácí přece jen začali prosazovat kombinační hrou, odměnou jim byla druhá branka z kopačky Jiřího Sudolského v 57. minutě – 2:0. I nadále si fotbalisté Halenkovic vytvářeli šance, další branku však již vstřelit nedokázali. Hráči Štípy hrozili z rychlých protiútoků, jednou nastřelili i brankovou konstrukci, gólově se však neprosadili.

3. kolo   22. 8. 2015
Fryšták B - Halenkovice
5 : 1
Janík
   Další utkání odehrál tým Halenkovic v improvizované sestavě, na pomoc byli povolaní i dorostenci. Již úvod zápasu předznamenal průběh celého utkání. Hráči Fryštáku byli ve všech herních činnostech lepší, brzy dokázali skórovat a v poločase vyhrávali již o čtyři branky.

   Ve druhém poločase hráči Fryštáku přece jen polevili v útočné činnosti a tak se fotbalisté Halenkovic dočkali alespoň čestné branky z kopačky Romana Janíka.


2. kolo   16. 8. 2015
Halenkovice - Pohořelice
2  :  3 PK

Sudolský 2x
   Druhý zápas fotbalové sezóny 2015/2016 a opět sousedské derby, tentokrát na domácím hřišti tradiční soupeř z Pohořelic. Fotbalisté Halenkovic měli lepší vstup do utkání, postupně si vytvořili čtyři čisté gólové příležitosti, nastřelili tyčku, jako první však opět skóroval soupeř. Ve 23. minutě otevřeli hráči Pohořelic skóre po dobře rozehrané standardní situaci – 0:1. Fotbalisté Halenkovic byli nadále aktivní, ale vyrovnat se jim do konce první půle nepodařilo.

Ve druhém poločase se hráči domácích Halenkovic dočkali vyrovnání v 63. minutě, na konci pěkné kombinační akce byl Jiří Sudolský – 1:1. Oba týmy se nechtěly s remízou spokojit a hra se začala přelévat od jedné branky ke druhé. Nejprve využili další standardku ke vstřelení branky hosté z Pohořelic v 78. minutě – 1:2. Fotbalisté Halenkovic poté podruhé v zápase nastřelili brankovou konstrukci a v 84. minutě zaslouženě vyrovnali po druhé brance Jiřího Sudolského – 2:2. Do konce utkání se pak skóre již nezměnilo a soupeři si rozdělili po jednom bodu.

V penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo k hráčům Pohořelic, kteří tak získali ještě jeden bod navíc.

1. kolo   9. 8. 2015
Spytihněv - Halenkovice
2 : 3
Janík
Kadlčák
Drábek

   Úvodní zápas fotbalové sezóny 2015/2016 přinesl oblíbené sousedské derby, tentokrát na hřišti ve Spytihněvi. Na utkání si našlo cestu přes 200 natěšených příznivců obou týmů. Hráči hostujících Halenkovic se sice dostávali častěji k zakončení svých útočných akcí, z prvního gólu utkání se však ve 20. minutě po prudké střele radovali domácí – 1:0. Halenkovičtí poté nedokázali proměnit hned několik slibných příležitostí ke změně skóre, dočkali se však ve 40. minutě, kdy s přehledem vyrovnal Roman Janík – 1:1.

Do druhé půle vstoupili opět lépe fotbalisté Spytihněvi, v 58. minutě po nepřehledné situaci v pokutovém území překonali náhradního gólmana Halenkovic Davida Marholta – 2:1. Hráči Halenkovic se však nevzdávali a v poslední čtvrthodince obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejdříve vyrovnal proměněným pokutovým kopem v 73. minutě Ondra Kadlčák – 2:2. A to nejlepší nakonec. V 78. minutě předvedl parádní slalom mezi soupeři přes půlku hřiště Pavel Drábek a své dokonalé sólo zakončil vítěznou brankou – 2:3.