Expo Czech Rally e-mail hlavní stránka zpět


    Specializovaný veletrh a výstava spojená s přehlídkou soutěžní techniky, týmového zázemí jednotlivých stájí i prezentací firem a jejich produktů spojených s rallysportem proběhne druhý březnový víkend v termínu 13. – 14. března 2010 v prostorách areálu firmy Barum Continental v Otrokovicích. Výstavní plocha bude umístěna na ploše servisní zóny z loňského ročníku Barum Rally.

Expo Czech Rally

Vybráno z tiskových zpráv Expo Czech Rally

   Soutěžní týmy mají v sobotu 13. března možnost vyzkoušet si závodní vůz na uzavřené trati rychlostní zkoušky neboli shakedownu - asfaltovém úseku mezi Napajedly a Halenkovicemi. Testovací zkouška proběhne v časovém rozpětí od 10:00 do 15:00 hod. - v tuto dobu bude silnice uzavřena.

   Testovací zkoušky se mohou zúčastnit pouze soutěžící, jejichž přihláška byla přijata pořadatelem. Vstup na shakedown bude zpoplatněn 50 korunami, vstupenka bude zároveň platit i do výstavního areálu na celodenní program. Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup na výstavu zdarma.

   Start testovací RZ bude na konci města Napajedla, za průmyslovým areálem (bývalý Agropodnik). Trať poté stoupá do kopce k obci Halenkovice. V tomto úseku se nacházejí dvě doporučená divácká místa, která jsou dosažitelná po místních komunikacích ze Spytihněvi, v případě druhého diváckého místa rovněž od Halenkovic, Těsně před vrcholem stoupání a začátkem obce (u Oskara) trať ostře uhýbá doprava na zemědělskou komunikaci, zde se nachází poslední doporučené divácké místo, přístupné rovněž od Halenkovic. Závěrečná část tratě má rychlejší charakter, na tomto úseku budou umístěny dva zpomalovací retardéry.

   Bezpečnostní opatření na trati testovací zkoušky budou stejná jako na rychlostní zkoušce při rally. Zároveň vyzýváme všechny diváky, aby dodržovali pravidla bezpečného sledování průjezdu soutěžních vozidel. Pokyny, jak se mají chovat, naleznou v oficiálním programu soutěže, který bude distribuován zdarma na čerpací stanice, do vybraných prodejních míst a také na internetu.

Podrobné informace získáte na www.expoczechrally.cz.
Zvláštní ustanovení k testovací zkoušce a výstavě ...zde.