Dětský den 2008

e-mail hlavní stránka zpět


Foto: LMK Halenkovice.

   Pátek 30. 5. 2008 nebyl pro děti z MŠ a ZŠ obyčejným školním dnem. Vedení ZŠ a Sportovní komise při OÚ Halenkovice ve spolupráci s LMK Halenkovice, Klubem vojáků v záloze, SDH Halenkovice, TJ Halenkovice, Klubem Biatlonu a ČČK Halenkovice připravili pro děti Dětský den.

   Ráno byl ve škole vyhlášen požární poplach a děti se přesunuly na fotbalové hřiště. U školy se objevila zásahová Tatra 138 CAS 32 halenkovických hasičů, kteří ji školákům předvedli v akci. Po skončení hasičského cvičení se uskutečnil branný závod, který děti dovedl až na letiště na Drahách. Mezi tím na prostranství před školou připravili halenkovičtí a otrokovičtí modeláři a vojáci v záloze výstavu krásných modelů letadel, lodí a pěchotních zbraní.
   Velkým překvapením pro kluky, ale i děvčata byla návštěva otrokovického rally týmu JM engennering, který před školu přivezl závodní speciál Suzuki Swift S1600 s doprovodným kamionem. Děti si mohly vyzkoušet výměnu kol a na chvilku se tak dostat do role rallyového mechanika.
   Hasiči dostali možnost zasahovat i mimo cvičení - jeden z předváděných modelů skončil na stromě a tak ke slovu přišel skládací žebřík. Záchranná akce dopadla dobře, zachránce i model se dostali na zem bez újmy. Počasí Dětskému dni přálo a tak ke slovu ještě jednou přišla hasičská Tatrovka, která poskytla dětem osvěžující spršku (během dne byla spotřebována celá cisterna).

Fotografie byly převzaty ze stránek LMK Halenkovice. Celou fotogalerii LMK Halenkovice naleznete ...zde.
 
Dětský den Dětský den Dětský den Dětský den Dětský den
 
Fotoalbum...