Charitativní jízda na kole 2013

e-mail hlavní stránka zpět


text: Ž. Nádvorníková

logo   Charitativní jízda napříč Českem a Slovenskem je mezinárodní charitativní cyklotour, která se letos jede po čtvrté a to 6. června ze Zlína. Peloton pojede i přes naši obec, kde se jeho členové na chvíli zastaví a předají na OÚ Partnerský list naší obci. Peloton přivítají žáci ZŠ a doprovodí jej na kolech.

   Chtěli bychom touto cestou přizvat všechny příznivce cyklistiky a hlavně všechny dobré lidičky, kteří by s námi chtěli pomáhat onkologicky nemocným dětem a to buď morálně - krátkou jízdou s pelotonem nebo koupí náramku, trička a třeba přispět finanční částkou pro tyto děti. Cyklojízdy se účastní také známé osobnosti a doprovází nás média.

   Občanské sdružení Život pro děti a OZ Děťom pre život organizuje rekondičně regenerační pobyty pro děti z Moravy a Slovenska s onkologickým onemocněním po náročné léčbě. Našim cílem a posláním je, aby celé rodiny mohly strávit zcela zdarma rekondičně rehabilitační pobyt s jinými rodinami (které si tuto zákeřnou nemoc také prožily), pár dnů v krásném prostředí hotelů, kde zapomenou alespoň na chvíli na všechnu bolest, kterou si po dobu léčby prožily. Po celý pobyt je pro ně připraven zábavný a sportovní program, doprovází nás lékař onkolog.

Informace o všech etapách najdete na stránkách www.zivotprodeti.cz.
 
Cyklojízda 2013 Cyklojízda 2013 Cyklojízda 2013 Cyklojízda 2013