Pálení čarodějnic 2015

e-mail hlavní stránka zpět


text: RJ
foto: P. Bieberlová


   I letos se Halenkovicemi prohnal průvod čarodějnic, čarodějů, ježibab a ježidědků, který neomylně směřoval na místo svého setkání - samozřejmě na modelářské letiště na Vrchovici. Kde jinde by měli tak skvělé podmínky pro své čarodějné rejdění, kde jinde by měli dostatek místa pro vzlety a přistání na svých košťatech a metlách. Termín je také pevný - 30. duben je prostě Filipojakubská noc.

   Organizátoři a organizátorky z halenkovického SDH připravili pro příchozí tradičně pestrý program, který dokonale zabavil celé věkové spektrum návštěvníků. Čarodějnické dovednosti byly prověřovány na několika stanovištích, proběhla volba miss čarodějnice a missáka čaroděje.
   Velký prostor letiště umožňoval také neorganizovanou zábavu, která byla omezena pouze fantazií dětí a případnými zákazy rodičů. Komu nestačila plocha letiště, využíval také přilehlé řepkové pole, ze kterého si šlo, kromě zajímavých schovkových zážitků, přinést i pěknou dávku alergenů.

   Počasí, jehož předpověď byla všelijaká, naštěstí vydrželo a tak mohla být za soumraku zapálena vysoká hranice, jejíž oheň pak dlouho osvětloval blízké okolí a vidět byl z veliké dálky.

Fotogalerii z Pálení čarodějnic 2015 máte k dispozici ...zde.

01 (45K)

02 (67K)