Zimní příprava halenkovických biatlonistů

e-mail hlavní stránka zpět


foto: Franitišek Palla

   Sníh, který se z oblohy spouštěl posledních čtrnáct únorových dní, dělal vrásky na čele spoustě lidí. Kdo si ho však opravdu užíval, byly děti z halenkovického klubu biatlonu.

   Klub biatlonu v Halenkovicích má již dlouholetou tradici a za sebou množství úspěchů, jak regionálního, tak i celorepublikového významu. Vzpomeňme například Pavla a Radka Huťkovi, Michala Režného, kteří slavili úspěchy v letním i zimním biatlonu a také v biatlonu na kolečkových lyžích.
   V minulých letech se biatlon v tradičních centrech zimního sportu začal prosazovat tak výrazně, že postupně vznikly na základních a středních školách sportovní třídy zaměřené na tento sport. Absoloventům těchto sportovních tříd už nebylo možné na amatérské bázi konkurovat. Vybavení pro zimní biatlon je také nákladnější, ale nejdůležitějším faktorem je nedostatek sněhu, na kterém by mladí závodníci mohli získat správné návyky a techniku běhu na lyžích. I to bylo důvodem, že se halenkovický klub biatlonu postupně zaměřil na biatlon letní.
   Přesto letošní sněhovou nadílku mladí biatlonisté náležitě využili. V okolí své základny na střelnici na Dolině si během několika tréninků vyzkoušeli i běžky. Někteří na nich stáli poprvé, jiní s nimi již nějaké zkušenosti měli. Jezdilo se na okruhu kolem střelnice. Okruh si vyzkoušel každý, ne všem se ale běžky zalíbily. Všichni, které zimní forma tohoto krásného sportu oslovila, se snažili svůj styl zdokonalovat a drobné pokroky byly po několika trénincích zřejmé. Přesto se ale jednalo spíše o formu zimní přípravy, než o změnu zaměření klubu.

   Halenkovické biatlonisty letos čeká pět závodů krajského poháru a to po jednom závodě v Třebíči, Prostějově, Břidličné a dva v Brně. Tyto závody jsou nominační pro start v závodech českého poháru. Závody českého poháru jsou koncipovány jako dvoudenní (dva závody) a proběhnou v Břidličné, Bystřici pod Hostýnem, Zruči nad Sázavou a Letohradě.
   Věřme, že se tato zimní příprava příznivě projeví v nadcházející letní sezóně a naši mladí sportovci během ní budou často vystupovat na stupně vítězů.


Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava
 
Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava Zimní příprava
 
Fotoalbum...