Turnaj fotbalových amatérů 2016

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   Turnaj fotbalových amatérů má za sebou již třetí ročník. V sobotu 18. 6. 2016 si cestu za fotbalem našlo 6 týmů. Tento turnaj navazuje na tradici Ha-La ligy, která se po několik let hrávala během zimních víkendů.

   Po úvodních dvou ročnících letní verze se organizátorům z TJ Halenkovice potvrdila správnost nastoupené cesty. Jejím hlavním cílem je přivést na halenkovické fotbalové hřiště milovníky kopané starších ročníků, bývalé fotbalisty amatérské fotbalisty a ty, kteří jsou ochotni aktivně prožít jeden sobotní den.

   Turnaj se opírá o zázemí fotbalových šaten s Hospodou na Hřišti, která účastníkům poskytuje nezbytné povolené podpůrné prostředky pro doplňování sil (které se často ztrácí velmi rychle). Ne všichni se ale spoléhají jen na hospodu. Stalo se příjemnou a vítanou tradicí, že mužstva jsou doprovázena početnými skupinami fanoušků a fanynek, které mají, kromě fandění, na starosti i péči o hráče svých týmů. Asi nejaktivnější a nejsympatičtější je v tomto směru výprava od Svatých, jejíž přístup k celé akci zřejmě nejvíce odpovídá představám o pohodě, zábavě a týmovém duchu.

   Sportovní stránka turnaje je samozřejmě také důležitá, ale není na prvním místě. Už pravidla, která omezují věk, znemožňují startovat mladým aktivním fotbalistům a umožňují neomezené střídání, upřednostňují spíše fotbalové zkušenosti než fyzickou stránku hry.
   Samotný průběh turnaje byl vcelku vyrovnaný a padalo spoustu pohledných gólů. Ukazuje se, že hrát fotbal se nezapomíná, to jen opotřebované tělo už často nedokáže realizovat to, co si hlava usmyslí. Zub času, který pomalu, ale jistě ohlodává tělesnou schránku každého z nás, šel toto odpoledne na první pohled poznat zejména na dolních končetinách hráčů, které byly z velké části zpevněny nejrůznějšími ortopedickými pomůckami. V porovnání s moderním fotbalem byla také zřejmá minimální, vlastně nulová, spotřeba gelu na vlasy, který často ani nebylo kam aplikovat a velmi malé pokrytí těl hráčů vytetovanými obrazci.
   Velkou pochvalu a poděkování si zaslouží pánové rozhodčí, kteří zápasy vedli zodpovědně a s přehledem - odpískat takový maraton nebylo jen tak. Všechna utkání byla zvládnuta v duchu fair play - nikdo z účastníků neutrpěl vážné zranění.

   Závěr turnaje už také začíná mít tradiční formu. I letos se vítězné mužstvo o sud piva s ostatními pěkně podělilo – žízeň tak zahnali všichni společně.

   Příští ročník turnaje se uskuteční opět před letními prázdninami – máte tak dost času postavit vlastní fotbalový tým. Budeme se těšit…

Výsledky turnaje:

   1. místo - Výbor
   2. místo - Za pět dvanáct
   3. místo - Rangers
   4. místo - Přípravka
   5. místo - FC Dolina
   6. místo - Svatí


Fotogalerie Turnaje fotbalových amatérů 2016 ... zde.


Turnaj fotbalových amatérů 2016

Turnaj fotbalových amatérů 2016

Turnaj fotbalových amatérů 2016

Turnaj fotbalových amatérů 2016

Turnaj fotbalových amatérů 2016

Turnaj fotbalových amatérů 2016