Turnaj fotbalových přípravek 2016

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   Halenkovické fotbalové hřiště je volně přístupné široké veřejnosti, a pohybumilovní obyvatelé Halenkovic toho náležitě využívají i v době prázdnin. Je zde proto možné setkat se s trénujícími halenkvickými mužstvy, ale i rekreačními fotbalisty, kteří si občas přijdou zahrát pro radost. V době školního volna se zde pravidelně zastavují i rodiče s dětmi. Jednoznačně nejdůležitější prázdninovou akcí je ale, dnes již tradiční, Turnaj fotbalových přípravek, který areál hřiště na Záhumení a Tělovýchovná jednota Halenkovice hostí vždy poslední sobotu prázdnin. Letos tomu nebylo jinak, turnaj se uskutečnil 27. srpna.

   Přípravy na turnaj se vedou na dvou frontách. Tou první je fronta diplomatická, která probíhá již několik týdnů předem. V rámci těchto příprav jsou zvány týmy a probíhá komunikace s jejimi vedoucími a trenéry. K těmto přípravám patří také oslovování sponzorů, pořizování tolik důležitých cen a trofejí, a zajišťování materiálu pro zázemí a hřiště, na kterých se budou turnajové zápasy odehrávat.

   Druhou frontou je samotná příprava areálu před turnajem a organizace turnajového dne. Letos se začalo už v pátek odpoledne nachystáním branek, šaten a laviček, zapůjčených ze ZŠ Halenkovice. V sobotu ráno pak následovala příprava hracích ploch. Jejich vyměření, nalajnování, rozmístění branek a jejich zajištění proti pádu, stavba stínících altánků a rozmístění laviček. Při této přípravě se projevily zkušenosti z minulých ročníků a tak bylo vše připraveno včas a bez problému. Proti předchozím ročníkům byly řady organizátorů početnější. Kromě trenérů halenkovických mládežnických týmů a členů vedení TJ výrazně ruku k dílu přiložili i hráči A mužstva Halenkovic.

   Všechny týmy bránou areálu prošly včas, byly uvedeny do svých šaten a seznámeny s organizačními pokyny. Přesně podle harmonogramu proběhlo rozlosování i první výkopy zápasů. Byly připraveny celkem čtyři hrací plochy. Dvě pro starší přípravky, jedna pro mladší přípravky a jedno tréningové hřiště pro děti, které měly volno mezi zápasy.

   Počasí bylo vpravdě prázdninové. Slunce provázelo děti celým turnajem, k poledni byl stín vyhledáván opravdu všemi. Možná, že vidina tohoto luxusního počasí posledního víkendu zapříčinila to, že se z turnaje na poslední chvíli odhlásilo několik mužstev. I tak se v Halenkovicích sešlo šest týmů starších a čtyři týmy mladších přípravek. Téměř devadesát malých fotbalistů a fotbalistek s jejich doprovody trenérů, maminek, tatínků babiček dědečků sourozenců a dalších příznivců fotbalu vytvořilo na Záhumení pěkný mumraj. Tedy, mumraj to byl jen na první pohled. Vše mělo jasný řád, každý věděl, kde je jeho místo a co má dělat. Také proto zápasy probíhaly jak na běžícím pásu. Rozhodování utkání měli na starost členové výboru TJ a fotbalisté A mužstva. Také jim patří poděkování za to, že všechny zápasy proběhly bez negativních emocí a hlavně bez zranění. Samozřejmě, slzička se někdy objevila, ale nesrovnatelně více bylo úsměvů, radosti a nadšení třeba ze vstřelených gólů. K tomu přispívalo i fandění diváků.

   Porci svých zápasů sehrály jako první děti z mladších přípravek. Jejich vyhodnocení proto přišlo dřív. Došlo na rozdávání první části cen a trofejí, které byly do té doby vystaveny před šatnami a svým leskem neustále malé hráče přitahovaly. Vyhlášeni nebyli jen vítězové, ale i nejlepší brankáři, střelci a zvláštní cenu získal i nejmladší hráč. Drobnou pozornost si odnesla i hrající děvčata. Týmy si vybojovaly medaile, trofeje, poháry, fotbalové míče, brankářské rukavice, poukázky na sportovní vybavení, tašky se sladkostmi.

Pořadí soutěže mladších přípravek:
   1. místo Halenkovice
   2. místo Baťov
   3. místo Napajedla
   4. místo Žlutava

Nejlepší střelec – David Rafaja (10 gólů)
Nejlepší brankář - Mikuláš Pavlík
Nejmladší hráč turnaje - Tobiáš Veselský

   Poslední zápasy soutěže starších přípravek skončily kolem půl druhé odpoledne. I tato mužstva si odnesla řadu odměn, které jim byly předány v rámci slavnostního vyhlášení.

Pořadí soutěže starších přípravek:
   1. místo Baťov
   2. místo Zlín
   3. místo Halenkovice
   4. místo Tečovice
   5. místo Žlutava
   6. místo Kudlov

Nejlepší brankář Martin Paták
Nejlepší střelec Boris Sukup

   Po vyhlášení obou kategorií vždy následovala oslava, střílely se dětské šampusy a pilo se z pohárů. U všeho byly objektivy fotoaparátů a mobilních telefonů, které se snažily zachytit tyto okamžiky do rodinných a klubových alb. Kdo ví, možná se někdy budou hodit při přípravách televizních reportáží vysílaných před důležitými mezistátními utkáními.

   Organizátoři turnaje děkují všem, kteří umožnili jeho konání. Dík patří všem týmům, trenérům a rodičům, kteří se rozhodli poslední prázdninovou sobotu strávit na Halenkovicích. Poděkování patří sponzorům, kteří jakýmkoliv způsobem turnaj podpořili (jejich přehled je uveden ve fotogalerii).

Za rok, na konci prázdnin, u dalšího Turnaje fotbalových přípravek, nashledanou...


Fotogalerie Turnaje fotbalových přípravek 2016 ... zde.