Myslivecký den 2016

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   Členové mysliveckého sdružení Podlesí Halenkovice, kteří v sobotu 13. 8. 2016 uspořádali další z Mysliveckých dnů, si na nezájem veřejnosti rozhodně stěžovat nemohli. Už od začátku akce, který byl stanoven na čtrnáctou hodinu, byl areál chaty na Větřáku zaplněn do téměř posledního místečka. Obyvatelé Halenkovic mají tuto akci prostě rádi. A není se čemu divit, je to totiž událost, která je připravována s nadšením a hrdostí, každý příchozí může mít oprávněný pocit, že je zde vítán.

   Myslivecké dny v Halenkovicích se vyznačují tím, že program si vlastně vytváří každý host sám, na každém totiž záleží co bude dělat, kam si zajde, co ochutná. Myslivci k tomu poskytují pouze ty nejlepší podmínky. Na své si přijdou děti, mladí i věkem pokročilí.

   Také letos byla pro návštěvníky připravena výstava mysliveckých reálií – trofejí, starých loveckých zbraní, vycpanin divokých zvířat, literatury a nově i velkých  fotografií s mysliveckou tématikou. Ve společenské místnosti byla k vidění i expozice hub, které lze najít v okolních lesích. Houbaření je v naší zemi obrovským fenoménem a vášní. Zajímavé proto bylo sledovat návštěvníky, kteří se snažili jednotlivé druhy hub rozpoznávat. Arbitrem a poradcem v tomto snažení jim byla paní M. Čevorová, která odpovídala také na dotazy týkající se mykologie. Houbám se letos daří, a proto byla jejich výstavka opravdu obsáhlá a pestrá.

   Děti si užívaly zejména organizovaně neorganizovaného pobytu na čerstvém vzduchu. Měly možnost zastřílet si ze vzduchovky na terče, nebo si vylézt na posed, který speciálně pro tuto akci myslivci vyrobili. Zájemci si také mohli vyzkoušet jízdu na koníkovi Bobovi, který letos vozil děti v sedle. Jeho parťák, koník Michal, se kterým na minulých mysliveckých dnech s Bob tahal bryčku, si bohužel musel pro tento den vzít zdravotní volno.

   Zapomenout pochopitelně nelze ani na kulinářské zážitky, které jsou pro velké množství návštěvníků asi největším lákadlem. Dva druhy guláše – jemnější srnčí a ostřejší kančí, každý ve svém kotli, každý z dostatečného množství cibule a dvaceti kil masa, dále udírna, otevřené ohniště, bufet a točené nápoje, to bylo prostě to nejlepší zázemí pro příjemný sobotní pobyt v mysliveckém areálu, který nezkazil ani krátký deštík.

   Po celou dobu se vážně i nevážně diskutovalo o tématech, která myslivcům přinášejí radost i o těch, která je trápí. Halenkovičtí myslivci veřejnosti znovu ukázali, co vše obnáší činnost jejich sdružení, jak důležitou a náročnou je péče o přírodu, krajinu, zvěř. Myslivecký den 2016 se vydařil a byl tou nejlepší pozvánkou na Poslední leč, kterou naši myslivci připravují na sobotu 12. 11. 2016 v Hospodě u Lhotských.

Fotogalerie Mysliveckého dne 2016 ... zde.


Myslivecký den 2016

Myslivecký den 2016

Myslivecký den 2016

Myslivecký den 2016