hlavní stránka


oslavy    V roce 2005 oslavil Sbor dobrovolných hasičů Halenkovice 110. výročí svého založení.

   Slavnostní den se uskutečnil v sobotu 18. června 2005.
Bohatý program oslav, jak pro hasiče, tak pro širokou veřejnost, započal mší svatou v kostele sv. Josefa. Pak naši členové přivítali pozvané hosty a slavnostní schůze mohla začít.

   Slavnostní den pokračoval výstavou a ukázkami oslavystaré i nejnovější hasičské techniky. Občané mohli shlédnout ukázky hašení parní stříkačkou, kterou předvedli členové SDH z Kvítkovic.
   Techniku AVP 42 Volvo Bronto Skylyft (automobilová vysokozdvižná plošina), přivezli a její schopnosti demonstrovali členové HZS Zlínského kraje CPS Zlín. Slaňování z plošiny předvedl jeden z členů lezeckého družstva Zlín. Naši mladí hasiči se představili při ukázce hašení hořící makety místní školy.
   Jako zpestření programu předvedl člen SDH Halenkovice pan Ludvík Trvaj jak ovládá práci s motorovou pilou. oslavy Pila je od letošního roku součástí technického vybavení našeho sboru. Jako skutečný vypadal zásah, který provedli taktéž naši hasiči. Jednalo se o hašení hořícího automobilu pomocí hasební látky PYROCOL a fiktivní vyprošťování osob s použitím variabilního ručního vyprošťovacího nástroje VRVN 1 v rukou Vlastimila Balcárka.
   Po ukázkách se v 15.15 hod. rozezněla siréna a do části Pláňavy dorazily hasičské vozy okolních sborů s posádkami, které předvedly námětové cvičení, zásah na budovu nové školy. Součástí cvičení bylo i ukázkové ošetření zraněných, které bylo provedeno členkami Červeného kříže z Halenkovic.
   Večer se konala taneční zábava s dechovou hudbou Lidečankou.

Fotografie z oslav si můžete prohlédnout v galerii.