hlavní stránka

Založení ženského družstva SDH Halenkovice

text: J. Gabrhelík foto: SDH Halenkovice

   V průběhu mesíce července 2011 bylo v rámci našeho SDH založeno družstvo žen. Do této party začalo chodit celkem 11 děvčat, které se do hasičiny pustily s velkou vervou.
Byli bychom rádi, kdyby jim toto nadšení vydrželo a do budoucna zůstaly nedílnou součástí našeho SDH.

   Po vzájemné domluvě se členky družstva začaly pravidelně scházet každou středu v 18:00 hod. na hasičské zbrojnici. U těchto schůzek od začátku asistovali i kluci, stávající členové SDH, kteří děvčatům při přípravě a tréningu radí. O tom, že to nové členky našeho sboru s hasičským sportem myslí vážně svědčí i to, že je během přípravy neodradily ani nepříjemnosti v podobě natáhlých svalů, seklých prstů a pohmožděných kotníků.

   Velkou část družstva tvoří maminky, proto bylo třeba vyřešit hlídání dětí. Této činnosti se ujala velká fanynka a kamárádka našich nových hasiček, paní Katka Hrušková "teta hlídačka". Je nedílnou součástí týmu a její role není často vůbec snadná, když kolem ní na cvičišti pobíhá necelá desítka dětí.

   Po několika úspěšných trénincích již došlo na ostrý křest, když se děvčata účastnila své první soutěže, která se konala v Napajedlech. Po velké úvodní nervozitě a s obrovským nasazením děvčata premiérové vystoupení zvládla.
   Při soutěži byly hodnoceny dvě disciplíny - přenos raněného a požární útok. V první disciplínu "přenos raněného" děvčata z Halenkovic zvládla nejlépe. Při požárním útoku se naše družstvo umístilo třetí. Přestože v konečném hodnocení děvčata obsadila třetí místo ze tří zúčastněných ženských družstev, jejich výkon naznačil, že v následující sezońě budou minimálně silným konkurentem pro ostatní soutěžící našeho okrsku.
Obsáhlou fotogalerii této soutěže ze stránek www.andulla.cz máte k dispozici ...zde.

Složení ženského družstva SDH Halenkovice:

     Šárka Juřenová
     Věrka Gabrhelíková
     Libka Gabrhelíková
     Margita Abrahámová
     Jana Kašpárková
     Jana Musilová
     Anička Gajdošíková
     Maruška Vilimková
     Terka Kubínová
     Markéta Kučerová
     Radka Trvajová


Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen
 
Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen
 
Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen
 
Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen Družstvo žen