GALERIE   hlavní stránka

Úprava na zadní části CAS

foto SDH Halenkovice

   Jelikož jsme v roce 2007 obdrželi elektrocentrálu a další vybavení, které nebylo kam umístit, rozhodli jsme se, že zhotovíme další úložné prostory. Protože na výjezdy jezdíme vesměs s CASkou, hledali jsme místo na ní. Jediná část vozu s dostatkem prostoru pro umístění vybavení byla zadní nástupní plošina cisterny.

   Protože jsme si netroufali zhotovit zadní dveře sami, požádali jsme známého karosáře, zda by nám je nezhotovil. Po jeho souhlasu jsme auto odhlásili z HZS, zadní část vozu kompletně odstrojili a Tatru odvezli do Napajedel k provedení karosářských prací.
   Asi po týdnu byly dveře hotové a my jsme si mohli pro auto dojet. Po návratu bylo auto opět nahlášeno na HZS a postupně dokončováno.
   Do zadní části přišla elektrocentrála opatřená rozvaděčem, který je na pojezdech a zasouvá se do boku. Dále bylo auto vybaveno nízkotlakým navijákem s 60 m stálotvarou hadicí "D" zakončenou proudnicí TURBOSUPON. Tento naviják je uložen též na pojezdech a při zásahu se vysunuje doprostřed úložného prostoru. Ve vrchní části byla vytvořena police, na které jsou umístěny přepravky s různým vybavením. Dále byl na zadní část vyroben žebřík, který umožňuje výstup na horní plošinu a oranžová bezpečnostní světelná alej. Modrý maják zůstal původní. Na dveře byly dány nové polepy z reflexní fólie.

Poděkování patří:

   p. Radim Samsonek za autokarosářskou práci
   firmě TEOZ p. Kotas za dodávku materiálu jako sponzorský dar
   p. Antonín Holásek za nástřik laku na upravovanou část
   p. Antonín Gajdošík za dodávku elektroinstalací
   Dr. Jiří Katolický za provedení polepů z reflexní fólie
   p. Jindřich Juřena za umožnění a drobnou pomoc při ohýbání plechů
   p. Milan Bieberle za dodávku uložení pro nízkotlaký buben ložiska+domeček
   a v neposlední řadě samotným hasičům, kteří se podíleli na této úpravě


Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry
 
Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry
 
Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry Úprava Tatry
 

Přehled témat ...zde