hlavní stránka

PYROCAR 2008

foto: SDH Halenkovice

   Také v letošním roce zavítalo několik členů SDH Halenkovice do dvě stě kilometrů vzdálené Přibyslavi na 2. ročník akce zvané PYROCAR. Letos jsme se vypravili novým vozidlem Opel Movano. Této akce se zůčastnilo 10 členů naší jednotky. Po zkušenosti z předešlého roku, kdy nám počasí moc nepřálo, jsme nechtěli ponechat nic náhodě a tak nám jako zázemí posloužil vojenský stan zapůjčený obcí.

   V letošním roce se bylo opět na co dívat. Přibylo mnoho firemních vystavovatelů i několik nových vozidel z majetku sborů dobrovolných hasičů, nebo obcí. Přibylo i ukázek - např. psovodi, nové pásové vozidlo BOBR z HZS kraje Vysočina, ukázka vyproštění zraněného z havarovaného vozidla a mnoho dalších. Také o kulturní program bylo postaráno. Zahrála dechovka, cimbál, country a na závěr, stejně jako v loňském roce, rocková kapela Šatlava. Závěr dne ukončil nádherný ohňostroj a veliká vatra.

   Na druhý den se hasiči rozjeli do všech koutů republiky a navrátili se do svých obcí a měst. Na Pyrocaru bylo vystaveno téměř 300 vozidel a návšívilo jej přes 25 000 hasičů a jejich příznivců.


Pyrocar 2008 Pyrocar 2008 Pyrocar 2008 Pyrocar 2008 Pyrocar 2008