hlavní stránka

Požár vzrostlého porostu a rákosu v části obce Kucharica

text: J. Gabrhelík    foto: J. Blažek

   Dne 25. 9. 2011 byl jednotce vyhlášen požární poplach v čase 19:15. Jednotka vyjíždí v čase 19:19 s CAS32 v počtu 1+2 a 2 minuty poté vyjíždí DA Opel v počtu 1+5.
   Při ohlašování výjezdu na KOPIS došlo k poruše telefonu a výjezd tedy nebyl řádně nahlášen. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že došlo k požáru vzrostlého porostu a rákosu v části obce Kucharica u cesty směrem na Žlutavu.
   Na pokyn velitele bylo rozvinuto jednoduché vedení C a provedeno hašení za účelem lokalizace a následné likvidace požáru. Na místo se dostavila i jednotka HZS ZLK PS Otrokovice z technikou CAS24 Midlum a CAS32 Tatra 815. Po příjezdu této jednotky bylo náhlášeno VZ, že došlo k poruše telefonu a že nebyl nahlášen výjezd. Jednotka Halenkovic provedla dohašení požáru a po skončení se vrátila zpět na základnu. Jednotka HZS byla ponechána v záloze a zajišťovala spojení z KOPISem.
   Na místo se dostavil i starosta obce p. Jaromír Blažek. V čase 20:10 hlásí jednotka na KOPIS návrat na základnu pomocí zapůjčeného telofonu.


Požár Požár Požár Požár Požár