hlavní stránka

Požár přízemní budovy

text: J. Gabrhelík    foto: SDH Hal., HZS ZK

   Dne 29. 5. 2011 v 5:45 hod. byl vyhlášen naší jednotce požární poplach akustickou sirénou a pomocí SMS zpráv. Jednalo se o požár přízemní budovy v naší obci v části Zlámanec. Jednotka vyjela oběma vozy a to do 5 min. od vyhlášení poplachu v počtu: CAS32Tatra 138 1+2 a DA Opel Movano v počtu 1+6. Jednotka dorazila na místo jako první.

   Průzkumem bylo zjištěno že se jedná o požár nízké budovy. Na pokyn velitele byla nasazena DT a rozvinuty 2 proudy C. Při zahájení hasebních prací doráží na místo jednotka HZS ZLK PS Otrokovice a velitel profesionálů přebírá velení. Naše jednotka pokračuje v hasebních pracech a členové v DT postupují do budovy. Asi po 30 minutách je hlášena lokalizace a další 2 hodiny se dohašují zbylá ohniska požáru.

   Požárem byl zasažen celý dům. Na místo ještě dorazily jednotky JSDH Babice JPO II, a JSDH Napajedla JPO III. Tyto jednotky dodávaly vodu do cisteren a zřídily hadicové vedení od vzdálenějšího hydrantu. Naše jednotka zůstala nadále jako dohled na požářišti a postupně ještě rozebírala střešní krytinu a ochlazovala horká a doutnající místa. V čase 12:00 hod. se vrací na základnu a hlásí se na KOPIS.

Zúčastněné jednotky a technika:

 JSDH Halenkovice CAS32 Tatra 138, DA Opel Movano
 HZS ZLK PS Otrokovice CAS24 Renalut Midlum, AZ30 Mercedes
 JSDH Babice CAS24 MAN
 JSDH Napajedla CAS8 Avia 31. OA Š. Felicia
 Policie ČR


Požár Požár Požár Požár Požár
 
Požár Požár Požár Požár Požár