hlavní stránka

Technické pomoci - duben 2009

foto: SDH Halenkovice

   Dne 4. 4. 2009 vyjela jednotka k technické pomoci - pročištění propustí pod místními komunikacemi. Jednalo se o dvě propusti pod silnicí vedoucí do Napajedel a o dvě propusti pod silnicí vedoucí do kamenolomu na Žlutavu.
    Jednotka vyjela s technikou CAS 32 s posádkou 1+1 a DA Opel s posádkou 1+2. Propusti byly po odtátí sněhu ucpány blátem splaveným z polí. Na pročištění byl použit kanálový krtek a proudnice "C" na jednoduchém vedení. Bylo spotřebováno pět cisteren vody. K odstranění nánosu u propustí bylo použito ženijní nářadí.
   Při těchto pracech došlo k poškození jedné hadice "C". Při čištění jednoho z propustků došlo k zapadnutí naší CAS. Pro vyproštění musela být z cisterny vypuštěna všechna voda a pomocí osmikolového nákladního automobilu byla naše CAS vytažena zpět na cestu. Po vyproštění se jednotka vrátila zpět na základnu a nahlásila ukončení na KOPIS.


   Dne 9.4. vyjela jednotka, po domluvě ze starostou obce, k další technické pomoci. Jednalo se o očištění mostku vedoucího přes místní potok a části silniční komunikace.
   Na očištění míst určených k opravě byla použita vapka, kterou napájela elektrocentrála umístněná v CAS. Po otryskání hrubých nečistot byl celý mostek opláchnut proudem "C" a očištěna vozovka. Po ukončení prací se jednotka vrátila zpět na základnu a nahlásila návrat na KOPIS. V čase 14:20 se na místo dostavil vel. JSDH Halenkovice p. Josef Gabrhelík ml.Technické pomoci duben 2009 Technické pomoci duben 2009 Technické pomoci duben 2009 Technické pomoci duben 2009 Technické pomoci duben 2009