hlavní stránka

Požár seníku

    Dne 7. 6. 2006 zasahovala halenkovická jednotka sboru dobrovolných hasičů při požáru seníku v části obce Záhumení.

Požár byl nahlášen paní J. Stránskou v čase 16:45 přímo veliteli JSDH Halenkovice na hasičské zbrojnici.
    Po přijetí zprávy bylo okamžitě uvědoměno operační středisko HZS ZLK ve Zlíně. Místní jednotka vyjela v čase 16:49 v počtu 1+4 s technikou CAS32 T138. Na místo požáru jsme se tedy dostavili do 5. minut od ohlášení, což svědčí o dobré připravenosti členů jednotky, a hlavně o tom, že někteří občané naší obce již ví, jak se mají v dané situaci zachovat.

    Po přijetí k místu požáru byla již konstrukce seníku zcela zbořena, takže po domluvě s majitelkou objektu bylo pouze hlídáno okolí proti rozšíření požáru.

   V čase 17:05 dorazila na místo jednotka HZS ZLK PS Otrokovice v počtu 1+3 s technikou CAS 24 LIAZ K101. Velitel profesionálních hasičů provedl průzkum situace a po domluvě ponechal svou jednotku v záloze. V čase 17:12 přijela ještě jedna jednotka SDH Napajedla v počtu 1+2 s technikou CAS16 AVIA31, ta však byla poslána zpět na základnu. Tyto dvě jednotky byly vyslány operačním střediskem.

    Hasiči z Halenkovic prováděli hasební zásah a rozebírání zřícených konstrukcí. V čase 18:00 byla vyhlášena úplná likvidace požáru. Při zásahu bylo použito jednoduché vedení s proudnicí RAMBOJET+ jedna kartuše smáčedla Pyrocool a trhací hák. Po ukončení zásahu se na místo dostavil vyšetřovatel z HZS a společně s policií ČR zjištovali příčinu požáru.

    V 18:55 bylo požářiště předáno majitelce a jednotky se odebraly zpět na své základny.