Prezidentské volby 2018

Informace o volbách v naší obci.

Volba prezidenta České republiky se koná ve dvou dnech, na území České republiky v pátek 12. ledna 2018 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 13. ledna 2018 od 8:00 do 14:00 hodin. Případné druhé kolo volby prezidenta České republiky se koná rovněž ve dvou dnech, na území České republiky v pátek 26. ledna 2018 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 27. ledna 2018 od 8:00 do 14:00 hodin.

Pro všechny voliče obce Halenkovice je místem konání voleb přísálí v budově kulturního domu.

Voličem pro volbu prezidenta České republiky je státní občan České republiky, který alespoň druhý den volby, tj. 13. ledna 2018, dosáhl věku nejméně 18 let. Ve druhém kole volby může volit i státní občan České republiky, který alespoň druhý den druhého kola volby, tj. 27. ledna 2018, dosáhl věku 18 let.

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže okrskové volební komisi svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem, nebo platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky anebo cestovním průkazem. Voliči, který tak neučiní, nebude hlasování umožněno. Je tedy nezbytné, aby volič měl u sebe potřebné doklady.

Volič, který se dostavil do volební místnosti s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat okrskové volební komisi; ta jej přiloží k výpisu ze zvláštního seznamu voličů. Voličský průkaz opravňuje k hlasování v jakémkoli volebním okrsku na území České republiky, popřípadě zvláštním volebním okrsku vytvořeném při zastupitelském nebo konzulárním úřadě České republiky v zahraničí.

O voličský průkaz je možno žádat  na obecním úřadě v místě svého trvalého bydliště. V případě, že budete žádat o vyřízení voličského průkazu na Obecním úřadě Halenkovice v termínu od 27. do 29. prosince 2018, prosím kontaktujte starostu obce Jaromíra Blažka na tel.: 724 179 299.

Hlasovací lístky pro první kolo volby jsou starostou obce distribuovány voličům nejpozději 3 dny přede dnem volby, tj. do 9. ledna 2018.

Podrobné informace o způsovu hlasování naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra