Halenkovičtí hasiči v novém roce nezahálí

V prvním čtvrtletí roku 2018 se SDH Halenkovice úspěšně zúčastnil několika zásahů a přichystal nejeden kulturní program.

Velké poděkování patří všem členům SDH Halenkovice, kteří zorganizovali v měsíci lednu Hasičský ples 2018. Pro hosty byla připravena bohatá tombola v podobě 143 cen od různých sponzorů, za což jim patří velké poděkování. K tanci a poslechu hrála skvělá kapela Midnight Express, která se postarala o dobrou zábavu a roztančila celý sál kulturního domu. Pro návštevníky plesu bylo připraveno občerstvení a fotokoutek, kerý měl velký ohlas.

V únoru Sbor dobrovolných hasičů Halenkovice uspořádal tradiční masopustní veselici – vodění medvěda. Akce byla kvůli rozloze obce opět rozdělena do dvou dnů. V sobotu 10. 2. 2018 se masopustní průvod vydal zasněženou obcí po trase U Svatých, Dolina, Obecnice a část Pláňav, aby pak v neděli 11. 2. 2018 dokončil okruh přes Katernice – Chobotov, Dolní Konec, Zádřinoví, Kopec, Záhumení, Pláňavy. Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru celé akce.

Zásahy jednotky SDH Halenkovice leden – březen 2018

15. ledna 2018 vyjela jednotka k protažení ucpané kanalizace vedoucí pod hlavní silniční komunikaci směrem na Dolinu. Kvůli ucpání došlo k poškození cesty a vyvěrající voda na vozovce vytvářela náledí. Na protlačení byl použit kanálový krtek.

23. ledna 2018 zasahoval SDH u požáru ve Žlutavě Jednotka prováděla dodávání vody a vyproštění zapadlého DA sousedního SDH pomocí lanového navijáku.

6. února 2018 v dopoledních hodinách vyjela jednotka SDH Halenkovice k případu požáru domu v obci. Po příjezdu na místo museli hasiči kvůli silně zakouřené půdě rozebrat část krytiny, aby lokalizovali skrytá ohniska pod krytinou. Spolu s  jednotkou Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice byla situace vyřešena a jednotka Halenkovic zakryla zpět rozebranou část střechy.

10. března 2018 jednotka odčerpala vodu z vytopeného sklepa domu v Halenkovicích.

23. března 2018 zasahovala jednotka SDH Halenkovice u požáru polního porostu v obci. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár louky o rozloze cca 20 × 10 m. Na likvidaci požáru bylo nasazeno vysokotlaké vedení a ženijní nářadí. Mírnou komplikací se stalo zapadnutí CAS při odjezdu z místa, na vyproštění byl povolán traktor.

Děkujeme všem členům sboru za jejich obětavou pomoc.

Zdroj: facebook SDH Halenkovice