Myslivecký den 2013

e-mail hlavní stránka zpět


text: P. Bieberlová
foto: G. Mitáčková, P. Bieberlová


   I přes měnící se termíny oblíbeného setkání na myslivecké chatě, jsme nepřestávali doufat, že Myslivecký den 2013 přece jen bude. Datum bylo nakonec s konečnou platností stanoveno na sobotu 5. října 2013 - také letos měli halenkovičtí myslivci s výběrem termínu šťastnou ruku.

   Ještě před vypuknutím akce bylo třeba vykonat spoustu mravenčí práce. Vpředvečer se zdobily prostory myslivecké chaty, chystalo se posezení, připravoval se proviant do bufetu, instalovala se oblíbená výstavka trofejí, kterou letos podstatně obohatil pan Plšek vycpaninami divokých zvířat. Kromě trofejí byla mezi exponáty k vidění také ručně vyrobená zbraň z dílny mladého puškaře Zdeňka Trvaje.

   V sobotu v časných ranních hodinách se začalo s dokončovacími pracemi a na řadu přišel tolik očekávaný zvěřinový guláš. Vynikající pochoutku z kuchyně paní Libosvárové mohli odpoledne okusit všichni. Kolem myslivecké chaty zalité sluncem se proháněl studený vítr, který mohl mnohé návštěvníky odradit, protože s sebou přinášel už první známky blížící se zimy. Ale ti kdo doma nezůstali, určitě nelitovali - během celého odpoledne se jich na Větřáku vystřídalo mnoho.

  Po druhé hodině odpolední se začala sjíždět auta, myslivecká chata Větřák se stala cílovou destinací mnoha podzimních procházek a přicházelo mnoho dětí, které okamžitě věnovaly pozornost koním Michalovi a Bobovi, kteří už netrpělivě čekali, zapřažení do vozu „západoněmecké“ výroby. Koníci se s vozem, pořád plným malých cestujících, proháněli po okolních polích, a řádit vydrželi téměř do setmění.
   V areálu chaty na zájemce čekali hoši se zbraněmi. Mladí střelci stříleli do terčů ve tvaru divokého prasete. Před vchodem do chaty pak bylo stanoviště s větvičkami a rostlinkami rostoucími v našich lesích a úkolem bylo je správně pojmenovat. Jako velmi zajímavé se ukázalo stanoviště s houbami, protože mezi exempláři se objevila například muchomůrka tygrovaná. Uvnitř chaty se mohli realizovat i výtvarníci. Bylo zde připraveno stanoviště s malířskými potřebami a děti kreslily obrázky na téma lesní zvířátka. Na každém stanovišti byl dětem zaznamenáván do kartiček počet bodů za splnění úkolů. V závěru krásného dne byla všem malým účastníkům rozdělena sladká odměna.
   Kromě vynikajícího guláše si mohli návštěvníci také na ohni opékat špekáčky, nechybělo, pochopitelně, ani pivo a další drobné občerstvení. Pohododová atmosféra doprovázela Myslivecký den 2013 až do večera, kdy se poslední spokojení hosté rozešli k domovům.

   Všem pořadatelům patří velké poděkování za báječné odpoledne.


Odkaz na velkou fotogalerii Mysliveckého dne 2013 na RAJČETI máte k dispozici ... zde.


Myslivecký den 2013

Myslivecký den 2013

Myslivecký den 2013