Dětský karneval a diskotéka pro žáky ZŠ Halenkovice

e-mail hlavní stránka zpět


text: V. Janečková
foto: P. Bieberlová


Dětský karneval

   V sobotu 30. ledna 2016 odstartoval jarní prázdniny Dětský karneval, který byl už tradičně spojen s diskotékou pro žáky druhého stupně ŽS Halenkovice.

   Stejně jako v minulých letech, i letos byl karneval tématický. Děti s rodiči se pomyslně přenesli do království mocného Sultána Solimána, jehož dcera, krásná princezna Zubejda trpí nemocí, kterou zatím nikdo nedokázal vyléčit. Přesunuli jsme se ale zároveň také do úplně odlišného světa - do světa loupežníků, kde se mladý loupežník Lotrando učí, jak správně loupit a hlavně nepracovat.

   Karnevalové odpoledne bylo plné masek, spousty her a tance na, z dřívějších ročníků oblíbené, skladby. V přísálí probíhaly, jako každý rok, dílničky, kde mohly děti využít svoji kreativitu, nebo třeba ochutnat chléb s tvarohem. Za zmínku určitě stojí také několik vystoupení v režii šikovných děvčat se stuhami, švihadly a nebo z aerobiku.

   Celý loupežnicko - princeznovský příběh, stejně jako v pohádce, dopadl dobře. Dětem se prostřednictvím her, společně s Lotrandem, podařilo nemocnou princeznu, pomocí slunce a poctivé práce, vyléčit.
   Po celou dobu trvání karnevalu byla k dipozici byla bohatá tombola s nejrůznějšími cenami a bufet s občerstvením a nápoji.


Diskotéka pro žáky ZŠ Halenkovice

   Po skončení dětského karnevalu byl připraven sál na vystoupení, která si pro taneční soutěž připravily šestá a osmá třída ZŠ Halenkovice. Ještě před tím ale místo na parketu zaujala děvčata z aerobiku a následně skupina Rope Skipping se švihadly. Pak už přišla na řadu již zmíněná taneční soutěž. Obě soutěžní čísla byla velmi povedená a byly za nimi vidět hodiny pilné práce. Bohužel, vyhrát může jen jeden. Hlasování nakonec rozhodlo tak, že se vítěžem poukazu na 3000,- Kč od SRPŠ stala osmá třída.

   Po předání cen na sále pokračovala volná diskotéková zábava. Po celou dobu jejího trvání byla možnost si v bufetu koupit svěží nealkoholické drinky. Ty také dostali účastníci soutěže zdarma.

   Novinkou letošní diskotéky byly hry, které si pro ostatní připravili žáci ze tříd, které se neúčastnily taneční soutěže. Velký úspěch měla například hra Jogurtovaná, při které sedí naproti sobě dva hráči se zavázanýma očima a navzájem se krmí jogurtem.

Velké poděkování patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a organizaci obou akcí.Velkou fotogalerii z Dětského karnevalu máte k dispozici ...zde.
Velkou fotogalerii z Diskotéky máte k dispozici ...zde.


Karneval

Karneval

Karneval

Diskotéka