Testovací rychlostní zkouška v Halenkovicích

e-mail hlavní stránka zpět


foto: RJ, Hynek Mikulka

   V sobotu 13. 3. 2010 byla od 10:00 do 15:00 hod. uzavřena cesta mezi Halenkovicemi a Napajedly. Probíhala zde testovací rychlostní zkouška, která byla součástí akce nesoucí název Expo Czech Rally.

   Organizátoři se pokusili uspořádat specializovanou výstavu zaměřenou na motoristický sport, na které by bylo možné prezentovat firmy zabývající se pronájmem závodních vozů a vyrábějící komponenty a výbavu pro motorsport. Bohužel, velice nepříznivé počasí průběh akce výrazně ovlivnilo. Mnoho týmů své vozy na trať rychlostní zkoušky raději ani neposlalo - nechtěli riskovat jejich poškození, nebo neměli pro tak špatné podmínky vybavení. Proto se na cestě k Halenkovicím ukázala jen zhruba dvacítka soutěžních automobilů. Vozy startovaly v nepravidelných intervalech, po celou dobu pěti hodin, po které byla komunikace uzavřena. Cestu do Halenkovic si asi nejvíckrát vyzkoušel Daniel Landa. Landovo auto je připravováno ve Zlíně a toto byla výborná příležitost vyzkoušet si jeho fungování po úpravách, díky kterým se pro letošní rok u vozů kategorie N4 mimo jiné zvýšil výkon a krouticí moment. Známý zpěvák a jezdec si testování opravdu užíval a předvedenou jízdou tak alespoň částečně zahřál fanoušky, kterých se i přes větrné, chladné a proměnlivé počasí kolem trati sešlo poměrně dost.

   Proti plánovanému programu nedošlo na předvedení dnes již historického vozu Lancia Delta s Italem Enrico Bertonem, mistrem Evropy a trojnásobným vítězem Barum Rally ze začátku devadesátých let. Podle jezdcových slov byla důvodem porucha auta. Zájemci si však mohli na stánku prohlédnout alespoň repliku tohoto krásného vozu.


ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally
 

   Doprovodný program, který probíhal v areálu pneumatikárny v Otrokovicích, přinesl návštěvníkům mimo jiné možnost setkání se známými českými jezdci, kteří na tiskové konferenci představili své týmy a plány na letošní rok. Zájem byl i o jejich podpisy rozdávané během autogramiády. Vysoká koncentrace slavných jmen vynesla akci značnou pozornost ze strany sdělovacích prostředků. Někteří žurnalisté se přišli podívat i na testovací zkoušku. Dozvuky halenkovické zimy si tak na vlastní kůži vyzkoušel například bývalý soutěžní jezdec a známý motoristický publicista Vladimír Dolejš, jehož reportáž z Expo Czech Rally máte k dispozici ...zde.


ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally ExpoCzechRally