
Na této stránce máte k dispozici výsledky zápasů halenkovického fotbalového mužstva
dorostu
v sezóně 2013 - 2014.
V přehledu naleznete jména střelců, kteří za Halenkovice skórovali
a také komentář k zápasům. Komentáře a přehled výsledků
připravuje Pavel Kašpar.
Los jarní části 13-14 dorost
Tabulka a výsledky - dorost
Jarní část - Utkání |
Střelci branek |
Komentář |
10. kolo 7. 6. 2014
Hvozdná - Halenkovice
1 : 1
| D. Polášek
|
Poslední kolo odjížděli naši dorostenci sehrát do Hvozdné.
Očekával se těžký souboj o body, neboť oba týmy se nacházely ve stejné části tabulky - podle toho také zápas vypadal.
Domací byli aktivnější na míči po dobu celého prvního poločasu, ale žádnou 100% šanci si nevypracovali. Naopak mohlo udeřit
na druhé straně, když Karel Rapant vyslal do sólového úniku Dominika Poláška. Domácímu brankáři se ale podařilo vytěsnit střelu z brány.
Do šaten tak odcházela mužstva za stavu 0 : 0.
Druhý poločas se dovíjel podobně jako první dějství. Domácí byli kvalitnější rozehrávce, ale chybělo jim lepší zakončení.
Na straně hostí se opět ukázalo, jaké problémy mají v proměňování gólových příležitostí. Šance, které si v druhém poločase vypracovali,
silně volaly po vstřelení branky, bohužel, tak jak už mnohokrát v této sezoně, udeřilo na druhé straně - halenkovičtí po podcenění situace inkasovali.
I přes nepříznivý vývoj skóre a zranění nejlepšího hráče halenkovického celku - Karla Rapanta, se hostující mužstvo nevzdalo. Po hrubé chybě a faulu brankáře domácích
následovala penalta, kterou bez větších problémů zakončil Dominik Polášek. Ve zbytku hracího času se již nic zvláštního neudálo a dorostenci Halenkovic
se mohli radovat z bodu. Věřme, že v příštím soutěžním ročníku kluci zhodnotí zkušenosti z letošní - úvodní sezóny a na svůj bodový účet připíší
více bodů než v sezóně 2013/2014.
|
18. kolo 1. 6. 2014
Halenkovice - Vizovice
2 : 3
| K. Rapant 2x
|
V týmu Vizovic, se kterým se v zápase 18. kola utkali halenkovičtí dorostenci nastoupil
i nejlepší střelec soutěže. Podle toho se se domácí tým zařídil a nastoupil v poněkud defenzivněji laděné sestavě.
Halenkovický tým předvedl výborný vstup do utkání a zaslouženě se ujal vedení po nádherně vstřelém gólu z kopačky Karla Rapanta.
Bohužel, místo navýšení skóre inkasovali domácí dva smolné góly a do šaten tak odcházeli za stavu 1:2.
Druhý poločas domácí začali opět výbornou poziční hrou a přecházeli do rychlých kontrů. Z jednoho z nich také vsítili svůj druký gól.
Karel Rapant opět ukázal, jakým je rozdílovým hráčem. Po výtečné individuální akci nechytatelnou bombou do levé šibenice vyrovnal
na 2:2. Hostující tým ale ukázal, že se právem nachází na čele tabulky a zvýšil na 3:2.
Dá se konstatovat, že po téhle prohře se naše zlepšující mužstvo nemá za co stydět - v zápase s Vizovicemi předvedlo nejlepší výkon v sezóně.
|
16. kolo 18. 5. 2014
Halenkovice - Fryšták
2 : 4
| D. Polášek J. Hána
|
Po minulém zápase ve Spytihněvi čekal halenkovické dorostence zápas s předním týmem soutěže, s celkem Fryštáku.
Kluci byli bezesporu odhodlaní odčinit mizerný výkon z derby. Od úvodních minut zápasu byl rozdíl v kvalitě hry obou mužstev znát.
Nicméně domácím se dařilo dobrých 20 minut držet bezgólový stav. Bohužel pak, při nedorozumění obránců s brankářem, padly dvě slepené branky.
Třetí branka do domácí sítě padla po vyběhnutí středních obránců - osamocený útočník soupeře pak neměl problém se zakončením. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:3.
Po přestrávce na hřiště vyběhlo úplně jiné mužstvo. Domácím se místy dařilo dostávat do šancí, ale k zakončení chyběla kvalitnější finální fáze.
Následně se projevilo známé a mezi fotbalisty nepříliš oblíbené rčení "nedáš dostaneš". Halenkovice ze standartní situace inkasovaly branku na 0:4.
Ani po tomto zásahu halenkovičtí dorostenci nesložili zbraně a Dominik Polášek, jako už tolikrát v sezoně, vykřesal naději bravurní střelou z dobrých 25 metrů
do pravé šibenice, kde už nezbyla jediná pavučina. Za dalších 10 minut, po neshodě hostujícího golmána a obránce, skorovál Jaroslav Hána jako zkušený mazák do prázdné brány.
V posledních 5 minutách kopal Pavel Kašpar přímý kop z blízkosti vápna, ale ke skórování chyběly jenom milimetry. Na druhé straně, po rohovém kopu, hostující
kapitán nastřelil tyč a tímto okamžikem zápas končil. V tomto zápase se ukázalo, že se kluci zlepšují. Pokud se nevynechá jediný souboj, dá se hrát s každým.
|
15. kolo 11. 5. 2014
Spytihněv - Halenkovice
8 : 1
| K. Rapant
|
Regionální derby proti mančaftu ze Spytihněvi, silnému týmu ze středu tabulky, jasně ukázalo, že halenkovické dorostence čeká
ještě spousta práce a nesmí v žádném případě propadnout uspokojení z posledních zápasů, ve kterých podali dobrý výkon.
Mužstvo Spytihněvi nastoupilo v oslabené sestavě, proto se dařilo hostujícím Halenkovicím prvních patnáct minut předvádět kvalitní kopanou. Jenže pak, po několika inviduálních chybách,
dostali naši chlapci zbytečné góly po nepokrytí hráčů a do šaten tak odcházeli s nelichotivým skóre 4:0 pro domácí.
Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Kvalita a sebevědomí domácích bylo znát, proto po krásných individuálních akcích přidali další tři branky.
Alespoň čestný úspěch zaznamenali hosté po výborné spolupráci hráčů Dominika Poláška a zakončujícího Karla Rapanta.
Nicméně v poslední minutě, po nepokrytí standartní situace, uzavřel kanonádu na 8:1 kapitán domácích.
|
14. kolo 3. 5. 2014
Jaroslavice - Halenkovice
2 : 0
|
|
V sobotu 3. 5. 2014 nastoupilo mužstvo halenkovického dorostu proti týmu z přední části tabulky - mužstvu Jaroslavic.
Už od počátku zápasu bylo zřejmé, že hostující tým nemůže hrát otevřený fotbal a musí spoléhat, jak už tolikrát, na precizní obranu a rychlé brejky.
Ačkoliv byl halenkovicý tým pod neustálým tlakem, podařilo se mu dostat do náznaku gólových situací. K zakončení však chyběla kvalitní finální fáze.
I přes neustálý tlak se podařilo hostujícímu týmu, s výrazným přispěním výborného výkonu brankáře Radka Kociána, udržet do přestávky bezgólový stav.
Hned v úvodu druhého poločasu nastala situace, která byla pouze otázkou času. Po nezvládnutí obranné činnosti a vyborné střele
středopolaře Jaroslavic došlo k první změně skóre 1:0. Domácí mužstvo stupňovalo tlak a snažilo se navýšit výsledek. Přesto se hostujícím hráčům
podařilo několik nadějných akcí. Jednalo se například o přímý kop Karla Rapanta z 23 metrů, který jen těsně minul branku, nebo 100% šanci Antonína Kratiny.
V závěru zápasu, nezvládnutím situace před vlastní bránou, darovali halenkovičtí fotbalisté domácím gól na 2:0.
Nicméně je třeba naše hráče pochválit za bojovný výkon. Je vidět, že se kluci pomalými, ale jistými kroky zlepšují.
|
13. kolo 27. 4. 2014
Halenkovice - Štípa
7 : 0
| K. Rapant D. Grebeníček D. Polášek 3x J. Blažek Š. Přecechtěl
|
V zápase 13. kola přivítali dorostenci Halenkovic na svém hřišti celek Štípy, který
byl vinou nevyřešených registrací oslaben o čtyři hráče základní sestavy. Od úvodního hvizdu bylo jasné, jakým směrem se bude zápas odvíjet.
První branku vstřelil z bravurně kopnutého přímého kopu Karel Rapant. Druhý gól zápasu vsítil po krásné inviduální akci Dominika Poláška
Daniel Grebeníček. Třetí branku si po rohovém kopu Dominika Poláška, točeném do branky, dali hosté ze Štípy sami.
Další změnu skóre obstaral Jaromír Blažek, který zakončil přesnou střelou k tyči. Poslední gólový úspěch prvního poločasu zaznamenal
Šimon Přecechtěl po pohotové prostrkávačce od Karla Rapanta.
Po přestávce pokračoval domácí tým v soustavném tlaku, který vyplýval z výrazné početní převahy. Zhruba v polovině druhého poločasu se odehrála nepříjemná událost.
Bez jakéhokoliv kontaktu zkolaboval kapitán a nejlepší hráč hostí. Díky rychlému zásahu přítomných se naštěstí mladému fotbalistovi vrátilo vědomí,
mezitím byla přivolána záchranka. Po rychlém přijezdu vozu záchranné služby byl hráč převezen do nemocnice.
Přejeme mu tímto brzké uzdravení.
Tento zvláštní zápas bylo nutné dohrát. Ještě více oslabené hostující mužstvo obdrželo od domácích další dva góly, které vsítil Dominik Polášek a
v tomto utkání tak zaznamenal hattrick.
|
12. kolo 19. 4. 2014
Slušovice B - Halenkovice
6 : 1
| Jan Kocián
|
Zápas proti Slušovicím B byl diametrálně odlišný od zápasu se Všeminou.
Už ve druhé minutě hosté prohrávali 1:0, nicméně po rohovém kopu a chybě domácího brankáře se Janu Kociánovi podařilo vyrovnat.
Ani tahle branka ale naše chlapce nenastartovala a po individuálních chybách dostali další dva góly. Do šaten tak šli s výsledkem 3:1 ve prospěch domácích.
Do druhého poločasu halenkovičtí dorostenci vstoupili s výkonem, s jakým odešli ze hřistě před přestávkou.
Čtvrtou branku si hosté dali dokonce sami, pátý gól padl po nepřehledné situaci, šestou branku domácí vsítili díky penaltě, po velmi úzkostlivě odpískané nastřelené ruce.
Po tomto momentu převzal kapitánskou pásku po střídajícím Pavlu Kašparovi Šimon Přecechtěl. Hra se vyrovnala, bohužel několik slibných šancí hostí gól nepřineslo.
S výrazným přispěním Radka Kociána, brankáře hostujícího mužstva, se nepodařilo vsítit ani domácím. Za hustého deště tak odcházeli hráči do šaten za konečného stavu 6:1 z pohledu domácích.
|
11. kolo 13. 4. 2014
Halenkovice - Všemina
2 : 2
| Antonín Kratina Karel Rapant
|
Prvnímu jarnímu zápasu týmu dorostu Halenkovic předcházela kvalitní zimní příprava a velké očekávání,
které se projevilo v úvodním tlaku domácích, ze kterého vzešlo několik dobrých šancí. Bohužel udeřilo na druhé straně, a to dokonce dvakrát,
když hosté využili slabší chvilky v domácí obraně. V půli prvního polčasu prohrávali domácí 0:2. Domácí se ale opět vrhli do útočení a ještě
do přestávky snížil na 1:2 po rohu Antonín Kratina.
Druhý poločas opět přinesl aktivitu na straně domácích, kterou se bohužel nedařilo proměnit v gólovou radost. Hosté pod tlakem
přidávali na důrazu a několikrát zbytečně faulovali domácí hráče. Po dalším nepochopitelném střetu pár minut před koncem musel odstoupit ze zápasu
Šimon Přecechtěl se zraněním kolene. Útěchou mu může být, že Karel Rapant přímý volný kop proměnil ve vyrovnávací gól, a tím uzavřel skóre na 2:2.
|
Podzimní část - Utkání |
Střelci branek |
Komentář |
9. kolo 20. 10. 2013
Vizovice - Halenkovice
11 : 0 |
|
Poslední zápas podzimní části sezóny odehráli dorostenci na půdě týmu z Vizovic v neděli 20. října.
Domácí přehrávali oslabené mužstvo Halenkovic na všech postech a nešetřili hostující dorost ani za rozhodnutého stavu. Po nejhorším podzimním
výkonu si hosté odvezli debakl 11:0. Doufejme, že se tento výkon i výsledek projeví do intenzity zimní přípravy.
|
8. kolo 13. 10. 2013
Halenkovice - Příluky
2 : 2 |
Kocián J. Rapant K. (pen.)
|
Nejhezčí zápas první půle sezóny dorosteneckého mužstva viděli domácí fanoušci v Halenkovicích v neděli 13. října.
Domácí nastoupili proti hostům z Příluk a od začátku utkání bylo vidět, že domácí budou o první vítězství v sezóně bojovat do posledního dechu.
První půle přinesla vyrovnaný bojovný fotbal, ovšem bez gólu, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.
Druhý poločas začali domácí ještě ve vyšším tempu a z tlaku dokázali vybojovat první gól, po hlavičce Jaromíra Blažka do
břevna dorážel Jan Kocián (1:0). Pak ovšem zabrali hosté a střelou z malého vápna srovnali na 1:1. Až do 85. minuty vydržel tento
nerozhodný stav a mužstva se začala smiřovat s remízou. Pak ale hosté srazili Dominika Poláška při sólovém průniku v pokutovém území a nařízenou
penaltu proměnil Karel Rapant (2:1). Bohužel, ani v tomto utkání se domácím nepodařilo zvítězit. V poslední minutě zápasu srovnali hosté,
po centru ze standardní situace, důrazem v malém vápně... (2:2).
Jeden bod z tohoto utkání lze považovat za ztrátu a bylo to vidět i ve tvářích mladých fotbalistů při odchodu kabin.
|
7. kolo 6. 10. 2013
Fryšták - Halenkovice
9 : 1 |
Rapant K. (pen.)
|
V neděli 6. října nastoupili dorostenci Halenkovic k těžkému utkání na hřišti Fryštáku.
Překvapivý začátek utkání, ve kterém si hosté vytvořili několik dobrých příležitostí, bohužel, pomohl spíše domácím. Žádná ze
šancí nebyla využita a domácí se do původně podceňovaného soupeře z Halenkovic pustili ze vší vervou a do poločasu mu nasázeli 5 branek.
I začátek druhé půle byl v režii hostí, z mírného tlaku resultoval faul v pokutovém území, a nařízenou penaltu faulovaný
Karel Rapant s přehledem proměnil. I v druhém poločase ovšem domácí zabrali a přidali další 4 góly na hrozivých 1:9 z pohledu hostí.
|
6. kolo 29. 9. 2013
Halenkovice - Spytihněv
0 : 1 |
|
V neděli 29. září 2013 vidělo několik desítek diváků další zajímavý zápas mladého týmu dorostu Halenkovic,
bohužel se špatným koncem. V úvodních minutách dokazovali hosté ze Spytihněvi, že jsou sehranější a zatlačili domácí tým do vlastního pokutového území.
Domácím se však podařilo tlak hostí ustát (i díky dobrému výkonu brankáře) a postupně začali hru vyrovnávat. Závěr první půle přinesl šance domácích, které
bohužel zůstaly nevyužity. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.
I začátek druhého poločasu přinesl tlak hostí, tentokrát ovšem korunovaný gólem ze standardní situace. Na centr si ve vápně naběhl hostující
kapitán a hlavou nekompromisně otevřel skóre (0:1). Domácím inkasovaný gól svázal nohy a soupeř mohl ještě několikrát udeřit. Až v závěrečné čtvrthodině zápasu
se domácím podařilo dostat soupeře pod tlak a vypracovat si i několik slibných gólových příležitostí. Bohužel žádnou z nich se nepodařilo proměnit,
a tak se skóre zápasu už neměnilo.
|
5. kolo 22. 9. 2013
Halenkovice - Jaroslavice
2 : 2 |
Polášek D. 2x
|
V neděli 22. září 2013 nastoupili domácí dorostenci Halenkovic proti soupeři z horních pater tabulky, mužstvu Jaroslavic.
Sehranost a kvalita hostujícího celku byla patrná od prvních minut, nicméně proti dobře fungující obraně se hosté i přes mírný tlak nedokázali prosadit a tak udeřilo
na druhé straně. V 16. minutě si při standardní situaci Dominik Polášek počkal na centr Pavla Kašpara a zakončil(1:0). Ve zbytku poločasu byla hra vyrovnaná, domácí
předváděli nadšený bojovný výkon, na který hosté nedokázali najít odpověď.
Ve druhém poločase se opakovala hra z prvního poločasu, bojovnost na straně domácích, neplodný tlak ze strany hostí. V závěru druhého poločasu
však domácím začaly ubývat síly, což hosté využili ke vstřelení dvou slepených gólů mezi 70. a 80 minutou (1:2). A s domácím mužstvem to vypadalo zle. Zlomový okamžik
nastal v 89. minutě, když se (po zákeřném zákroku) zraněný obránce Šimon Přecechtěl vrátil do hry, rozehrál akci, na jejímž konci svým typickým způsobem
(po dvou rychlých kličkách) zakončil opět Dominik Polášek (2:2).
Domácí dorostence vyprovodil do šaten zasloužený potlesk diváků, kteří kromě bojovnosti ocenili zlepšující se výkony mladého družstva.
|
4. kolo 15. 9. 2013
Štípa - Halenkovice
7 : 1 |
Rapant K.
|
První poločas ukázal všechny slabiny sehrávajícího se týmu dorostu Halenkovic. Hráči Štípy si lépe přihrávali,
byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích, výsledkem byla celková herní převaha. Již v úvodních minutách si vybojovali a následně proměnili pokutový
kop a i nadále se v pohodě dostávali do šancí, z kterých pak lehce skórovali. Po půlhodině hry se tak Štípa dostala celkem lehce do hrozivého vedení 5:0.
Teprve poté se ke slovu dostali i dorostenci z Halenkovic a po přísně nařízené penaltě snížili brankou Karla Rapanta na 1:5. Vstřelená branka jakoby vrátila
na halenkovické kopačky ztracené sebevědomí, kluci začali běhat a k všeobecnému překvapení všech vyrovnali hru v poli.
Druhý poločas začali dorostenci Halenkovic opět tlakem na soupeřovu branku, byli aktivnější a tak se častěji dostávali před branku soupeře,
zakončení však bylo žalostné. Zaskočení dorostenci Štípy se vzpamatovali až v závěrečné čtvrthodině utkání, kdy dvěma góly potvrdili své nakonec vysoké vítězství.
|
3. kolo 8. 9. 2013
Halenkovice - Slušovice
0 : 6 |
|
Po vydařeném zápase ve Všemině nastoupili domácí dorostenci v neděli 8. září 2013 proti lídrovi tabulky,
dorostencům ze Slušovic. Bohužel hned od začátku byl patrný rozdíl mezi jednotlivými mužstvy, ale i obavy a odevzdanost v očích našich hráčů.
Hosté dostali domácí družstvo pod tlak a neomylným zakončením navýšili skóre během prvního poločasu na hrozivých 0:5.
Z kabin vyběhlo družstvo domácích s posílenou obranou i odhodlaností a výkonem ve druhém poločase alespoň částečně napravilo
špatný dojem z první půle. Domácí mužstvo se na rozdíl od prvního poločasu dostalo do gólových šancí, které se ovšem nepodařilo proměnit.
Hosté udeřili už jen jednou a uzavřeli stav na konečných 0:6.
|
2. kolo 6. 9. 2013
Všemina - Halenkovice
3 : 3 |
Rapant K. 2x Polášek D.
|
Ke druhému zápasu nastoupili halenkovičtí dorostenci v pátek 6. září 2013 na hřišti ve Všemině. Hosté ovšem nezačali utkání vůbec dobře.
Hned ve 2. minutě využil soupeř zmatek v obraně Halenkovic a otevřel skóre. Naštěstí naši dorostenci nesložili zbraně, velmi rychle se otřepali z úvodního gólu
a postupně vyrovnali hru. Ve 25. minutě předvedl vydařené samostatné sólo Karel Rapant, nicméně těsně před zakončením byl skolen obranou Všeminy. Z nařízeného
pokutového kopu zakončil faulovaný hráč bravurní střelou k tyči (1:1). Bohužel ještě do poločasu předvedl podobné sólo i útočící hráč domácí Všeminy (2:1), navíc v
38. minutě po rohovém kopu neobsazený hráč zvýšil na rozdíl dvou branek. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 3:1.
Do druhého poločasu nastoupili hosté z Halenkovic s mnohem větší chutí a bojovností, což bylo na hřišti znát. V 55. minutě centroval Pavel Kašpar
ze standardní situace a jeho centr zakončil chladnokrevně Dominik Polášek (3:2). V 65. minutě opět po centru Kašpara (tentokrát od rohového praporku), zakončoval
úspěšně Karel Rapant (3:3). Ve zbytku zápasu byl k vidění bojovný fotbal s velkým množstvím šancí na obou stranách, nicméně bez gólového zakončení. Ze Všeminy si
tak naši dorostenci odvážejí první bod, za remízu 3:3.
|
1. kolo 25. 8. 2013
Halenkovice - Hvozdná
1 : 3 |
Polášek D.
|
V neděli 25. srpna 2013 nastoupilo k prvnímu soutěžnímu utkání nově složené mužstvo dorostu TJ Sokol Halenkovice.
Proti sehranějšímu soupeři z Hvozdné předvedli dorůstající fotbalové naděje halenkovského klubu srdnatý výkon, který bohužel zůstal bez bodového zisku.
Velkou část prvního poločasu udrželi místní dorostenci bezgólový stav a též chladnou hlavu a to i přes tvrdé zákroky soupeře. Bohužel v závěru prvního
poločasu přišla ztráta koncentrace a dva inkasované góly. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:2.
Do druhého poločasu vyběhli domácí se stejným elánem jako do prvního a se soupeřem hráli vyrovnanou partii. Místy dokonce dostávali
soupeře pod tlak, který přinesl snížení na 1:2 po krásném sólovém průniku Dominika Poláška a jeho přesném zakončení. I na závěr druhého poločasu ovšem
přišla ztráta koncentrace, která vedla ke zvýšení vedení hostí. Po přesné střele z 20 metrů uzavřeli hosté skóre na závěrečný stav 1:3.
Na první zápas dorosteneckého mužstva dorazilo téměř 100 diváků, kteří jistě ocenili bojovný výkon stále se zlepšujícího týmu.
|
|
|