Barum rally 2007 - zajímavosti e-mail hlavní stránka zpět


   Letošní ročník Barum rally Zlín se má stát jedním z nejzajímavějších v celé historii soutěže a zřejmě také rallyového sportu v České republice a to ze tří důvodů:

Důvod 1:
   Tato soutěž se stala součástí seriálu IRC (Intercontinental Rally Challenge), jehož hlavním promotérem je televizní stanice Eurosport. Zlínská rally se tak zařadila mezi takové soutěže jako je rally San Remo, Safari rally a Rally of Turkey, které byly součástí seriálu mistrovství světa. Televizní stanice Eurosport a Eurosport 2 přinesou před, během a po soutěži řadu záznamů i přímých přenosů z Barum rally.

Důvod 2:
   Na startovní listině se objevilo velké množství zvučných jmen jezdců, kteří mají zkušenosti se soutěžemi mistrovství světa a špičkových světových továrních týmů. Zajímavá bude jejich konfrontace s nejlepšími českými posádkami, jejichž výhoda domácího prostředí bude částečně oslabena využitím soutěžních vozů skupiny N - tedy jen mírně upravených produkčních vozů.

Důvod 3:
   Po letech, kdy se museli diváci spokojit s průjezdy vozů skupiny N a maximálně s experimenty průjezdu několika vozů kategorie WRC na konci startovního pole, přijedou do Zlína mnohé, dokonce i tovární týmy, vybaveny závodními vozy nové specifikace S2000.


   V letošním roce je očekáván velký zájem sdělovacích prostředků, ale hlavně diváků. Halenkovické rychlostní zkoušky se letos jedou v sobotu, takže diváci uvidí stoprocentně větší množství posádek bojujících o každou desetinu sekundy. Oproti nedělním rychlostním zkouškám, kdy bývalo startovní pole prořídlé a posádky si často už jen kontrolovaly dobyté pozice.
   Divácký zájem o rychlostní zkoušky č. 4 a 8 tedy Halenkovice, je těžké předpovídat, protože tyto zkoušky následují za legendární RZ "Pindula", ale předchází jim vždy servisní zastávka v Otrokovicích.


Informace a internetové vysílání soutěže naleznete na stránce www.ircseries.com.
Oficiální stránky soutěže www.barum.rally.cz.

Jak vypadá rychlostní zkouška Halenkovice pohledem závodní posádky se můžete podívat na videu z vozu Mitsubishi Lancer posádky Kopecký - Schovánek během Barum rally 2005. Soubor ke stažení je ve formátu wmv, má velikost 109 MB a jeho autorem je Tomáš Wanka. Rychlostní zkouška Halenkovice 2005 ...zde.Největší hvězdy Barum rally 2007

Andrea NAVARRA Andrea NAVARRA (I)

Andrea Navarra je vedoucím mužem průběžné klasifikace Intercontinental Rally Challenge 2007. Na Barum rally si bude chtít svou pozici upevnit, protože do této soutěže vstupuje pouze s jednobodovým náskokem. Diváci jej uvidí startovat s vozem Fiat Grande Punto Abarth S2000


Renato TRAVAGLIA Renato TRAVAGLIA (I)

Vítěz Barum rally 2005. Původně měl startovat na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. týmu Top Run, ale po jeho diskvalifikaci po soutěži Rali Vinho da Madeira, pro technické nesrovnalosti na voze, bude zřejmě startovat na stroji Fiat Grande Punto Abarth S2000.


Freddy LOIX Freddy LOIX (B)

Belgický jezdec, který se pohyboval v seriálu mistrovství světa v rallye od roku 1993. Nejlépe dojel na druhém místě. Jeho nejlepším umístěním v celkovém pořadí světového šampionátu jsou osmá místa z let 1996, 1998 (v týmu Toyota) a 1999 (Mitsubishi). Dalším jeho významným angažmá byl tovární tým Peugeot. Ve Zlíně se představí na voze Fiat Grande Punto Abarth S2000.

Dani SOLÁ Dani SOLÁ (ESP)

Mistr Španělska a bývalý tovární jezdec týmu Ford. Při jeho účasti v soutěžích mistrovství světa jej podporoval Carlos Sainz. Solá předvede novou generaci vozu Hondy Civic Type R.Roman KRESTA Roman KRESTA (CZ)

Trojnásobný vítěz Barum rally, která je jeho domácí soutěží. Bývalý tovární jezdec týmu Škoda Motorsport a Ford, žijící v Luhačovicích, bude startovat na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Zajímavostí je, že vzhled jeho vozu, stejně jako v loňském roce, kdy soutěž vyhrál, navrhl designer firmy Tescoma pan Ladislav Škoda.

Václav PECH Václav PECH (CZ)

Mistr České republiky v automobilových soutěžích bude startovat na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, který připravuje stejná firma jako Krestův vůz.
Nicolas VOUILLOZ Nicolas VOUILLOZ (F)

Bývalý světový šampion ve sjezdu na horských kolech Nicolas Vouilloz přesedlal na rychlá kola poháněná spalovacím motorem. Francouzského šampionátu se zúčastňoval s vozem Peugeot 307 WRC. Ve Zlíně pojede na speciálu Peugeot 207 S2000.


Volkan ISIK Volkan ISIK (TR)

Volkan Işik patří k nejlepším tureckým jezdcům posledních let. Začátek jeho kariéry je spojen s Fordem Escort Cosworth a posléze i WRC na domácích podnicích. S vozem Toyota pak vstoupil i do mistrovství světa. Za volantem Corolly WRC dosáhl svých nejlepších výsledků v mistrovství světa - šestého místa na Rally China a sedmého na Portugalské rally. Na Barum Rally jej uvidíme s vozem Fiat Grande Punto Abarth S2000.

Michal SOLOWOW Michal SOLOWOW (PL)

Jeden z nejlepších polských jezdců, který se pravidelně účastní evropského šampionátu. Ve Zlíně startoval i v minulých létech. Za ním a dalšími polskými jezdci pravidelně na Barum rally přijíždějí stovky fanoušků z Polska, kde se rally těší velké oblibě. Pro letošní rok si Michal Solowow opatřil nový speciál Fiat Grande Punto Abarth S2000.

Bernd CASIER Bernd CASIER (B)

Jezdec týmu Peugeot Belgium přijede s Peugeotem 207 S2000, který mu připravuje belgická stáj Kronos, která v roce 2006 připravovala vůz Citroen Xsara WRC mistrovi světa Sebastianu Loebovi.Anton ALÉN Anton ALÉN (FIN)

Tovární jezdec týmu Fiat Abarth, je synem jednoho z nejlepších jezdců všech dob - Markku Aléna. Startuje s vozem Fiat Grande Punto Abarth S2000.
Tento přehled je jen stručým výběrem ze širokého startovního pole letošního ročníku Barum rally. Diváci se mohou těšit na kompletní špičku jezdců evropského šampionátu, seriálu IRC a Mistrovství České republiky.

Barum rally 2007 - informace o dopravním omezení v Halenkovicích.