Turnaj fotbalových amatérů 2017

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   V sobotu 17. června 2017 se na halenkovickém fotbalovém hřišti sešli fanoušci amatérské kopané, kteří se rozhodli aktivně strávit tento víkendový den. Konal se zde další ročník fotbalového turnaje amatérů „Sud cup“, který pro příznivce této míčové hry připravili členové TJ Halenkovice.

   Do turnaje se v řádném termínu přihlásila čtyři mužstva, proto bylo rozhodnuto, že se všechny zápasy odehrají na jednom hřišti systémem každý s každým. Areál pro turnajová utkání připravovali organizátoři od rána, kdy bylo vyměřeno a vytýčeno zmenšené hřiště, umístěny branky a světelná tabule, přichystány dresy a připraveny rozpisy. Do deváté hodiny se na místo dostavili pánové a dámy - členové a přiznivci všech přihlášených týmů a také několik jednotlivců, kteří si, k radosti pořadatelů, přišli zahrát. Jako obvykle, početně nejsilnější byl tým od Svatých. Dostatek hráčů a hráček umožnil sestavit další, tedy pátý fotbalový tým, který si za své vzal jméno Kopita (nejedná se o překlep y/i).

   Po rozlosování byl zahájen soutěžní program turnaje. Zápasy za sebou šly jako na drátkách. Počasí fotbalu vcelku přálo, bylo větrno, zataženo a nebylo vedro. Fanoušci by se za nějaký ten stupeň nahoru ale určitě nezlobili. Ostatně, diváků přišlo opět dost, děti a maminky se přišly podívat na své tatínky a manžele, nebo jenom tak povzbudit kamarády. A samozřejmě nejvíc se opět fandilo Svatým.

   Řízení zápasů a organizace probíhala díky členům TJ bez jakýchkoliv problémů, komplikací nebo zbytečných prostojů. Co se týká zranění - byla ledována dvě kolena. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
   Jako zázemí využívali organizátoři i účastníci turnaje hospodu Na hřišti. Pro soutěžící bylo v rámci startovného připraveno občerstvení, díky kterému si nebylo třeba nosit nic z domova. Ale stejně se nějaký ten proviant navíc hodil.

   Turnaj se postupně dostal až do svého finále. Vítr se uklidnil, ale začalo přeprchat – v těchto podmínkách byly sehrány poslední dva zápasy. Po skončení posledního zápasu byly sečteny výsledky a připraveno vyhlášení. K tomu došlo pod pergolou a slunečníky u šaten. Předseda TJ Halenkovice, pan Radek Kedruš, postupně vyzval členy všech týmů k převzetí diplomů a cen. Po vyhlášení následovala volná zábava, v rámci které si členové všech mužstev užili i konzumaci hlavní trofeje – sudu piva.

Výsledky turnaje fotbalových amatérů Sud Cup 2017:

   1. Gabroši
   2. Kopita
   3. Slavoj
   4. Rangers
   5. Svatí

Nejlepší střelec – Ondřej Gabrhelík
Nejlepší brankář – Jiří Janiš

O termínu konání příštího ročníku turnaje budete včas informováni, každopádně už teď můžete přemýšlet, koho vezmete do Vašeho týmu. Budeme se těšit.

Fotogalerii z turnaje máte k dispozici ...zde.