hlavní stránka

Vodění medvěda a Pochovávání basy

text, foto: SDH Halenkovice

   V sobotu 5. 3. 2011 byla v Kulturním domě v Halenkovicích slavnostně pochována basa. S milou basou se přišel rozloučit plný sál. Věříme, že nikdo z hostí nelitoval.

   O víkendu, týden před pochováním basy, jsme společně s děvčaty z ČČK a dalšími dobrovolníky obešli ve dvou dnech obec, aby jsme pozvali halenkovjáky na sobotní pochování basy. Počasí přálo, po oba dny svítilo slunce. Stejně jako v minulém roce jsme pro doprovod průvodu masek využili naše DA Opel Movano, ve kterém šlo spočinout a odvézt taky nějakou tu výslužku. Z Movana jsme také pouštěli reprodukovanou hudbu.

   V sobotu 5. 3. 2011 pak na sále KD Halenkovice proběhlo pochování basy. K tanci a poslechu hrál pan Václav Šubík a k radosti nás všech, kteří jsme pochovávání připravovali, přišlo hodně hostí.

   Basu letos nesli naši kluci převlečení za transsexuály a pro diváky měli připraven i taneční výstup. S dalším tancem, tentokrát cikánským, vystoupila děvčata z ČČK. Čtení hříchů a obřad vedli pánové Václav Kašpárek a Jindřich Juřena.

   Basa je pochována. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě průvodu i pochovávání a také hostům, kteří se s námi přišli bavit.


Fašank Fašank Fašank Fašank Fašank
 
Fašank Fašank Fašank Fašank Fašank
 
Fašank Fašank Fašank Fašank Fašank